Jak rootować Samsung Galaxy S6 i S6 Edge przy użyciu CF-Auto-Root

Duet flagowców Samsunga ‘GALAXY S6′ i ‘S6 edge’ został zaprezentowany jakiś czas temu na targach MWC 2015 i jest już dostępny w przedsprzedaży w Indiach. Ci z Was, którzy kupili S6 w przedsprzedaży, mogą chcieć go rootować, gdy tylko dostaną urządzenie w swoje ręce. Na szczęście Chainfire, starszy programista na forum XDA Developers, zdołał już rootować międzynarodowy wariant SM-G920F SGS6 i kilka innych modeli. Metoda ta wykorzystuje popularny program Chainfire CF-Auto-Root i narzędzie ODIN, które jest prawdopodobnie najprostszym sposobem na uzyskanie dostępu do roota bez flashowania niestandardowego odzyskiwania.

samsung-galaxy-s6-i-galaxy-s6-edge

Funkcja Chainfire Auto-Root jest obecnie dostępna dla następujących modeli Galaxy S6: SM-G920FSM-G920T, oraz Galaxy S6 edge: SM-G925T

Przed kontynuowaniem należy pamiętać, że:

  • Rootowanie unieważnia gwarancję na urządzenie. Wypróbuj ten przewodnik na własne ryzyko!
  • Ta procedura zwiększa licznik błysków i wyzwala flagę gwarancyjną KNOX.
  • TYLKO jeśli Twój model urządzenia nr. jest na liście tutaj.

Przewodnik po rootowaniu Samsunga Galaxy S6 & S6 edge

1. Sprawdź model swojego urządzenia w Ustawienia > O urządzeniu > Numer modelu. Upewnij się, że numer modelu urządzenia jest obsługiwany.

2. Pobierz i zainstaluj sterowniki USB systemu Samsung Android w systemie Windows.

3. Pobierz program Odin3_v3.10.6.ZIP i wypakuj go. (Najnowsza wersja Odin)

4. Odwiedź tę stronę, wyszukaj i pobierz program ‘CF-Auto-Root .zip” dla twojego modelu urządzenia nr. Następnie rozpakuj ją do folderu.

5. Uruchom urządzenie w Tryb pobierania ODIN: Aby to zrobić, wyłącz telefon. Teraz przytrzymaj wciśnięty przycisk zmniejszania głośności i przycisk Home, a następnie, trzymając oba te przyciski jednocześnie, naciśnij przycisk zasilania, aż zobaczysz ekran ostrzegawczy. Następnie puść wszystkie przyciski i naciśnij 'Volume Up’, aby przejść do trybu pobierania.

6. Następnie podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB.

7. Uruchom stronę Odin3 v3.10.6.exe. ODIN powinien wyświetlić numer portu w polu ID:COM, co oznacza, że urządzenie zostało podłączone pomyślnie.

31-03-2015 20-33-21

8. Kliknij tylko naPDANie dotykaj żadnych innych pól w ODIN. Przeglądaj i wybierz CF-Auto-Root-zeroflte-zerofltexx-smg920f.tar.md5 (lub odpowiedni plik tar w folderze CF-Auto-Root). Upewnij się, że opcja Repartycja jest włączona NIE Sprawdzono .

9. Kliknij na Start i pozwól, aby proces się zakończył, telefon sam się zrestartuje. W programie ODIN powinieneś zobaczyć komunikat PASS. Możesz potwierdzić uprawnienia roota za pomocą aplikacji „Root Checker”.

Voila! Po ponownym uruchomieniu urządzenia powinna być widoczna zainstalowana aplikacja SuperSU.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka