Jak rootować Xiaomi Redmi 2 [Global & China MIUI 6 ROM]

Xiaomi Redmi 2, następca Redmi 1S został wprowadzony na rynek w marcu w Indiach. Redmi 2 to imponujący telefon z systemem Android klasy podstawowej w cenie Rs. 6 999, który jest dostarczany z MIUI v6 po wyjęciu z pudełka. Ci, którzy kupili urządzenie może być szukasz do rootowania go w celu flash niestandardowych ROM, uruchomić aplikacje zasilania, które wymagają dostępu root, i więcej. Niestety, do tej pory nie było natywnej metody rootowania dla indyjskiego wariantu Redmi 2, a te dostępne były dość skomplikowane dla zwykłego użytkownika. Cóż, czekanie dobiegło końca, ponieważ natywny root dla Redmi 2 działający stabilny MIUI 6 został wydany dla chińskiego i globalnego ROM-u. Postępując zgodnie z poniższymi krokami, możesz łatwo rootować Redmi 2 w kilka kliknięć bez potrzeby korzystania z komputera lub jakichkolwiek poleceń.

Root/Unroot pliki są dostępne dla poniższych wersji MIUI 6:

Globalny ROM – v6.4.4.0.KHJMICB, v6.3.5.0.KHJMIBL (wariant indyjski), v6.3.3.0.KHJMIBL

Chiński ROM – v6.4.3.0.KHJCNCB i v6.3.5.0.KHJCNBL

Note: Upewnij się, że pobierasz pliki root zgodnie z konkretną wersją MIUI.

Rootowanie Redmi 2 (stabilne MIUI 6 Global & China ROM)

1. Sprawdź wersję MIUI, wchodząc w Ustawienia > O telefonie > Wersja MIUI.

2. Pobierz odpowiedni root.plik zip z forum MIUI do pamięci wewnętrznej urządzenia.

3. Przejdź do Ustawienia > O telefonie > wybierz „Aktualizacje systemu” lub bezpośrednio otwórz stronęUpdaterz folderu Narzędzia i naciśnij przycisk Menu.

4. Następnie stuknij w ’Wybierz pakiet aktualizacjii wybierz pobrany plik główny. Kliknij na opcję „Aktualizuj”, poczekaj na zakończenie aktualizacji, a następnie uruchom ponownie, aby zakończyć.

Screenshot_2015-04-27-13-45-39      Screenshot_2015-04-27-13-45-30

5. Po ponownym uruchomieniu otwórz aplikację „Zabezpieczenia”. Wybierz 'Uprawnienia’ i włącz uprawnienia Root.

Screenshot_2014-08-22-14-51-52      Screenshot_2014-08-22-14-52-05

Voila! Twój Redmi 2 jest teraz zrootowany. Możesz użyć opcji „Zarządzaj uprawnieniami roota” w Zabezpieczenia > Uprawnienia, aby zarządzać zrootowanymi aplikacjami i zezwalać/odmawiać ich prośbom o uprawnienia roota.

Aby potwierdzić rootowanie, zainstaluj ‘Root Checker’ i upewnij się, że przyznałeś jej dostęp root.

Jak odblokować Redmi 2 –

Aby odrootować, wystarczy pobrać odpowiedni root unroot.zip i zastosować opcję „unroot.zip”, postępując zgodnie z powyższą metodą. Po zakończeniu aktualizacji uruchom ponownie telefon.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka