Jak skompresować i utworzyć plik Zip ze zdjęciami na iPhonie i iPadzie

archiwum zip na iphone'ie ipadzie

Można zauważyć znaczącą zmianę w nowym Aplikacja Pliki który jest dostarczany z systemami iOS 13 i iPadOS. Zaktualizowana aplikacja Pliki zawiera natywną obsługę tworzenia plików zip na urządzeniach iPhone i iPad, co eliminuje konieczność korzystania z aplikacji innych firm. Wcześniej aplikacja mogła tylko rozpakowywać pliki lub rozpakowywać archiwum zip.

Plik ZIP umożliwia łączenie wielu plików, takich jak zdjęcia, wideo i pliki PDF, w jeden spakowany plik. Skompresowany plik zip można łatwo udostępnić za pośrednictwem poczty e-mail i ułatwić odbiorcy pobranie kilku załączników za jednym razem. Co więcej, kompresja zwykle pomaga zmniejszyć oryginalny rozmiar pliku, choć nie zauważyliśmy znaczącego zmniejszenia rozmiaru plików skompresowanych za pomocą aplikacji Pliki.

W tym artykule przeprowadzimy Cię przez kolejne etapy tworzenia pliku zip ze zdjęciami na urządzeniu z systemem iOS.

Uwaga: W tym celu na Twoim urządzeniu powinien działać system iOS 13 lub iPadOS.

Jak utworzyć plik ZIP z wieloma zdjęciami na telefonie iPhone?

Jeśli chcesz zarchiwizować kolekcję zdjęć, filmów lub zrzutów ekranu w jednym pliku, wykonaj poniższe kroki .plik zip.

1. Otwórz aplikację Zdjęcia aplikacja na iPhonie lub iPadzie.
  2. Dotknij zakładki “Zdjęcia&#8221 i wybierz “Wszystkie zdjęcia&#8221, aby wyświetlić wszystkie swoje zdjęcia. Możesz też przejść do zakładki “Albumy&#8221, aby szybko uzyskać dostęp do swoich filmów, selfie, zdjęć na żywo, zrzutów ekranu i nagrań ekranu w sekcji “Typy mediów”. aplikacja Zdjęcia na ipadzie
  3. Dotknij opcji “Wybierz” w prawym górnym rogu i zaznacz wszystkie pliki multimedialne, które chcesz skompresować w formacie ZIP. zaznaczanie wielu zdjęć w aplikacji Zdjęcia
  4. Dotknij opcji “Udostępnij&#8221, przewiń menu udostępniania w dół i wybierz “Zapisz w plikach”. zapisywanie do plików w aplikacji Zdjęcia na tablecie ipad
  5. Wybierz lokalizację zapisu – Stuknij “Na moim iPhonie” i wybierz katalog, w którym chcesz zapisać wybrane elementy. Jeśli wolisz zapisać plik zip w iCloud, wybierz “Skompresuj”Dysk iCloud”Archiwum” zamiast. Następnie kliknij przycisk “Zapisz”. Wskazówka: Możesz także utworzyć nowy folder podczas zapisywania elementów w aplikacji Pliki. wybieranie lokalizacji do zapisywania plików
  6. Otwórz aplikację “Pliki&#8221.
  7. Stuknij w “Przeglądaj” i wybierz lokalizację oraz dokładny katalog, w którym zapisałeś pliki. aplikacja Pliki
  8. Stuknij “Wybierz” w prawym górnym rogu i wybierz żądane pliki lub cały folder.
  9. Teraz stuknij “Więcej” w prawym dolnym rogu i wybierz “Skompresuj”. tworzenie pliku zip zdjęć w telefonie iphone
  10. To jest to! A “Archiwum.zip” plik pojawi się automatycznie w tej samej lokalizacji. Tworzenie pliku archiwum zip

Wskazówka: Aby po prostu skompresować pojedynczy plik lub folder, stuknij i przytrzymaj dany plik, a następnie wybierz z menu polecenie “Kompresuj&#8221. W ten sposób zostanie utworzone archiwum ZIP pliku w tym samym katalogu.

kompresowanie folderu na iphone'ie i ipadzie

Jak otwierać pliki ZIP na telefonie iPhone

Jeśli chcesz wyświetlić zawartość pliku zip na telefonie iPhone, musisz go najpierw rozpakować. Można to zrobić za pomocą samej aplikacji Pliki i jednym stuknięciem.

Aby to zrobić, otworzyć aplikację Pliki i przejść do miejsca, w którym znajduje się plik zip. Teraz wystarczy stuknąć plik lub folder zip, co spowoduje rozpakowanie go w tej samej lokalizacji. Możesz też stuknąć i przytrzymać przycisk .plik zip i wybierz “Odkompresuj”.

jak otworzyć plik zip na telefonie iphone

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny. Podziel się swoimi spostrzeżeniami w sekcji komentarzy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak pobrać pliki z aplikacji Dysk Google na iPhone’a?