Jak ukryć swój adres IP

ukryć swój adres IP

Jeśli kiedykolwiek wpisywałeś w Google hasło „What’s my IP”, musiałeś zobaczyć cztery zestawy liczb oddzielonych kropką. To jest Twój adres IP. Technologia z dnia na dzień staje się coraz lepsza, a wraz z nią rośnie liczba hakerów próbujących złamać każdą nowość, która się pojawia. Jednak najniebezpieczniejsze z nich zawsze próbują dotrzeć do czyichś danych osobowych. Ponieważ prawie wszystko odbywa się online, wszelkie dane, które udostępniłeś w Internecie mogą być przechowywane i dostępne online. A najczęstszym sposobem na uzyskanie dostępu do wszystkich Twoich danych osobowych jest Twój adres IP.

Adres Adres IP lub adres protokołu internetowego to zestaw liczb przypisanych do urządzenia podłączonego do sieci internetowej. Ponieważ adresy IP są używane do komunikacji między routerem a dostawcą usług internetowych, profesjonalni hakerzy mogą łatwo zidentyfikować fizyczną lokalizację komputera i śledzić cały ruch, który przechodzi przez jego adres IP. Tak, w grę wchodzi wiele firewalli i szyfrowania i tak naprawdę nikt nie jest w stanie tak łatwo włamać się do Twojego systemu, ale nigdy nie można być zbyt ostrożnym. Przyjrzyjmy się kilku rzeczom, które można zrobić, aby ukryć swój adres IP przed innymi.

Użyj VPN:

VPN, czyli wirtualna sieć prywatna, umożliwia zmianę domyślnej ścieżki dostępu do sieci na ścieżkę losową. Zmienia to rzeczywisty adres IP, co z kolei praktycznie zmienia lokalizację komputera. Korzystanie z VPN to jeden z najlepszych sposobów na ukrycie swojego prawdziwego adresu IP. W sieci dostępnych jest wiele VPN-ów, jednak większość popularnych z nich wymaga comiesięcznych opłat, aby móc korzystać z ich wszystkich funkcji. Dostępne są darmowe sieci VPN, ale ich funkcje są bardzo ograniczone. Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem, który korzysta z Internetu tylko po to, by wysyłać e-maile i pisać blogi, to darmowe VPN-y są więcej niż wystarczające.

ALSO READ: Jak wybrać VPN dla komputera Mac

Korzystanie z serwera proxy:

Korzystanie z proxy to ręczna zmiana adresu IP. Mimo że serwery proxy są używane do uzyskiwania dostępu do stron internetowych zablokowanych przez dostawcę usług internetowych, nie zmienia to faktu, że ukrywają one rzeczywisty adres IP użytkownika. Można użyj proxy aby ukryć swój adres IP i normalnie przeglądać strony internetowe. Należy uważać, aby nie wybierać adresów IP z miejsc zbyt odległych, ponieważ z powodu wysokiego pingu przeglądanie stron internetowych może okazać się powolne i niechlujne.

Tor Browser:

Przeglądarka Tor

Przeglądarka Tor to aplikacja do przeglądania Internetu, która pozwala anonimowo przeglądać wszystko, co chcesz. Przeglądarki takie jak Mozilla Firefox i Google Chrome nie ukrywają tak naprawdę Twojej aktywności, nawet jeśli przeglądasz strony w oknie incognito lub usuwasz historię. Z drugiej strony, przeglądarka Tor sprawia, że wszystko, co robisz w przeglądarce, pozostaje anonimowe, a dostawca usług internetowych i inne osoby nie mogą śledzić Twojej aktywności. To również bardzo utrudnia hakerom uzyskanie dostępu do Twojego systemu.

Jeśli jesteś przeciętnym użytkownikiem, prawdopodobieństwo, że zostaniesz zhakowany, jest bardzo małe, ale nadal istnieje. Czyli dlaczego warto ukrywać swój adres IP i pracować, kiedy tylko się da. Możesz wyszukać w Google whats my IP aby dowiedzieć się, jaki jest Twój prawdziwy adres IP.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka