Jak ukryć wcięcie w telefonie OnePlus 6

ukryć wcięcie w telefonie oneplus 6
OnePlus 6: z wcięciem i bez wcięcia

Na arenie smartfonów rok 2018 jest być może ‘rok wcięcia i jego obecność wydaje się nieunikniona. Trend wcięcia rozpoczął się od wprowadzenia go w telefonie iPhone X, który początkowo był krytykowany za tę zmianę wzornictwa. Wkrótce po tym, jak wielu producentów OEM z systemem Android, w tym główni, tacy jak Asus, Huawei, Vivo, OPPO i Nokia, zapowiedziało swoje flagowce z wcięciem podobnym do tego z iPhone’a X. Podążając za trendem, OnePlus również potwierdził obecność wcięcia w swoim nadchodzącym smartfonie OnePlus 6. Obecny scenariusz jest taki, że trudno jest znaleźć flagowy smartfon bez wcięcia, z wyjątkiem tych od Samsunga. Ten trend będzie się utrzymywał w tym roku, czy Ci się to podoba, czy nie.

W przypadku OnePlus 6 wcięcie u góry zwiększa rozmiar ekranu do 6.28 cali w porównaniu z 6.0-calowy OnePlus 5T o podobnym wymiarze. Wcięcie oferuje więcej przestrzeni na ekranie, ale dla niektórych użytkowników może być rozpraszające, wpływając na ogólne wrażenia z użytkowania. Co więcej, gruby podbródek u dołu przeczy idei wcięcia, sprawiając, że górne i dolne ramki są bardziej widoczne, w przeciwieństwie do jednolitego wzornictwa OnePlus 5T.

Mówiąc o wcięciu, Huawei opracował proste obejście, aby ukryć wcięcie w P20 za pomocą funkcji oprogramowania. Przed wydaniem, dyrektor generalny OnePlus Pete Lau także zapewnia że OnePlus udostępni funkcję przyciemniania tła powiadomień i paska stanu wokół wcięcia, a tym samym ukrycia go. Firma poinformowała, że funkcja zostanie dodana za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania po premierze OnePlus 6.

Zgodnie z obietnicą, OnePlus rozpoczął wprowadzanie aktualizacji pierwsza aktualizacja OTA dla OnePlus 6, która dodaje możliwość ukrycia wcięcia, a także obsługę wideo w zwolnionym tempie oraz poprawki zabezpieczeń Androida na maj. Po aktualizacji do najnowszego oprogramowania użytkownicy OnePlus 6 będą mieli możliwość wyłączenia wcięcia i pozbycia się irytującego wycięcia w górnej części przedniej części urządzenia. Pomoże im to zachować podobny wygląd, jak w OnePlus 5T. Teraz zobaczmy, jak wyłączyć lub ukryć wcięcie w telefonie OnePlus 6.

Ukrywanie wcięcia w telefonie OnePlus 6

  1. Przejdź do Ustawień i stuknij w Wyświetlacz.
  2. Wybierz opcję ‘Wyświetlanie wcięcia.
  3. Wybierz opcję ‘Hide the notch area’ z dwóch wymienionych opcji.
To jest to! Zauważysz teraz czarne paski po obu stronach wcięcia, sprawiające wrażenie czarnej ramki, aby ukryć wcięcie.

Symulowana ramka w przekonujący sposób ukrywa wcięcie i sprawia, że pasek stanu wygląda schludnie. Rogi są również zaokrąglone, a zawartość jest renderowana poniżej wcięcia, gdy jest ono wyłączone. Chociaż użytkownicy nadal będą mogli zobaczyć wcięcie w bezpośrednim świetle słonecznym, a to jest coś, czego nie można uniknąć.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Aplikacja „Nacho Notch” ukrywa wcięcie w telefonach z systemem Android za jednym dotknięciem

Image credit: XDA

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka