Jak uniemożliwić WhatsAppowi udostępnianie danych Facebookowi

Mimo że Facebook jest popularny i powszechnie przyjęty, cieszy się też złą sławą ze względu na ciągłe próby bezpośredniego lub pośredniego pozyskiwania prywatnych informacji użytkowników w celach zarobkowych. Tym razem WhatsApp, który jest teraz częścią Facebooka, zacznie udostępniać niektóre z Twoich danych Facebookowi, co otworzy wiele możliwości, aby Twoje informacje trafiły w ręce marketingowców. Teraz Facebook może zacząć wysyłać ukierunkowane reklamy i sugestie na podstawie danych otrzymanych z aplikacji WhatsApp. Więc tak, zasadniczo więcej spamu.

OK, teraz jest oczywiste, że większość z nas jest świadoma swoich danych i najprawdopodobniej nie spodobałby się nam ten ruch ze strony Facebooka/WhatApp. Na szczęście istnieje sposób, aby NIE udostępniać swoich informacji z aplikacji WhatsApp, a oto proste kroki, które należy wykonać W CIĄGU 30 dni:

WhatsApp może wkrótce zacząć wyświetlać nowy Zasady i warunki podczas logowania i wyświetli opcję Zgadzam się. Nie stukaj przycisku Zgadzam się, ale raczej stuknij przycisk ‘Czytaj więcej..opcja ’, przewiń stronę w dół i usuń zaznaczenie opcjiUdostępnianie informacji o koncie WhatsApp w serwisie Facebooki naciśnij przycisk „Zgadzam się”. Teraz informacje o Twoim koncie WhatsApp nie będą używane do ulepszania reklam na Facebooku i doświadczeń związanych z produktami. Jeśli nie widzisz jeszcze strony z zasadami, zaktualizuj aplikację w Sklepie Play.
Jeżeli jednak już wybrałeś opcję Zgadzam się bez czytania instrukcji T&C, to obecni użytkownicy mogą jeszcze cofnąć swój wybór z ustawień WhatsApp w ciągu 30 dni. Aby to zrobić,

Użytkownicy systemu Android:

  1. Otwórz aplikację WhatsApp
  2. Stuknij w trzy kropki w prawym górnym rogu
  3. Stuknij w Ustawienia > Konto
  4. Usuń zaznaczenie opcji „Udostępnij informacje o moim koncie”

Użytkownicy iPhone’a:

  1. Otwórz aplikację WhatsApp
  2. Stuknij w Ustawienia > Konto
  3. Usuń zaznaczenie opcji „Udostępnij informacje o moim koncie”

Nie oznacza to, że WhatsApp nie udostępni informacji Facebookowi, ale podanie swoich preferencji zapewni Ci ochronę prawną, jeśli w przyszłości dojdzie do naruszenia danych.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka