Jak uruchomić Asystenta Google w telefonie OnePlus 5T/6 za pomocą gestów nawigacyjnych

OnePlus 5T

W kwietniu ukazała się stabilna aktualizacja OxygenOS 5.1.0 dla OnePlus 5T wprowadziła gesty nawigacyjne podobne do tych z iPhone’a X. Niedawno wprowadzony na rynek OnePlus 6 również posiada podobną funkcję, która doskonale zastępuje klawisze ekranowe. Gesty nawigacyjne, oprócz tego, że zapewniają stosunkowo więcej miejsca na ekranie, oferują intuicyjny sposób poruszania się po telefonie. Podobnie jak w przypadku iPhone’a X, pozwalają one na przeciągnięcie palcem w górę z dolnego środka, aby przejść bezpośrednio do ekranu głównego. Można przeciągnąć palcem w górę od lewej lub prawej strony, aby wykonać czynność wstecz, natomiast przeciągnięcie palcem w górę od środka i przytrzymanie powoduje uruchomienie ekranu ostatnich aplikacji.

Nowa: Oto, jak przywrócić stare gesty w telefonie OnePlus 5T z systemem OxygenOS 10

Jako użytkownik OnePlus 5T uwielbiam to, jak płynnie działają te gesty, bez żadnych konfliktów. Nie ma jednak sposobu, aby uzyskać dostęp do Asystenta Google za pomocą gestów nawigacyjnych, chyba że naciśniesz długo przycisk home, który oczywiście nie istnieje w telefonach OnePlus 5T i 6. Być może użycie komend głosowych, takich jak “Ok Google” lub “Hej Google”, aby otworzyć Asystenta Google, wydaje się jedyną opcją, a to nie jest najbardziej wykonalny sposób. W tym poradniku przedstawimy proste obejście problemu, które pozwala uruchomić Asystenta Google za pomocą gestów nawigacyjnych. Nie martw się, ponieważ nie wpłynie to na funkcjonalność domyślnych gestów podobnych do iPhone’a X.

Używanie gestów nawigacyjnych do otwierania Asystenta Google w telefonie OnePlus 6/5T

Aby to zadziałało, użyjemy Nova Launcher, który oferuje mnóstwo opcji personalizacji oraz możliwość dostosowania gestów. Jedynym minusem jest to, że nie będziesz mógł używać niektórych gestów, chyba że zdecydujesz się na zakup Nova Launcher Prime to kosztuje tylko złotówkę. 99 ($1.50) w Indiach. W darmowej wersji programu Nova Launcher nie można przeciągnąć palcem w górę na ekranie głównym, aby uzyskać dostęp do szuflady aplikacji, przeciągnąć palcem w dół na ekranie głównym, aby rozwinąć panel powiadomień, ani dwukrotnie stuknąć w ekran główny, aby zablokować ekran. Jeśli masz już wersję prime, nie powinieneś się przejmować tymi zastrzeżeniami. Wykonaj poniższe kroki:

  1. Zainstaluj stronę Nova Launcher z Google Play i ustaw ją jako domyślny launcher. Program uruchamiający można też przełączyć w Ustawieniach > Domyślna aplikacja domowa.
  2. Otwórz Ustawienia Nova > Gesty & wejścia.
  3. Stuknij w ustawienia przycisku Home w sekcji Akcje przycisków i wybierz “Asystent”. Wskazówka: Wyłącz przełącznik, który mówi ‘Tylko na stronie domyślnej&#8221.
  4. Opcjonalnie: Osoby korzystające z aplikacji Nova Prime mogą ustawić własne gesty. Wybierz opcję Szuflada aplikacji dla gestu przeciągnięcia palcem w górę, opcję Rozwiń powiadomienia dla gestu przeciągnięcia palcem w dół i opcję Blokada ekranu dla podwójnego stuknięcia.
  5. Opcjonalnie: Jeśli tło stacji dokującej Ci przeszkadza, możesz je wyłączyć. Wystarczy otworzyć aplikację Nova i przejść do zakładki Dock > Tło Docka, a następnie ustawić przezroczystość na 100%.

Gesty nawigacyjne

Nova launcher

Działanie przycisku Home

Asystent Google

To wszystko! Teraz, gdy jesteś na ekranie głównym, przesuń palcem w górę od środkowego dołu, aby uruchomić Asystenta Google. Jeśli wykonasz tę samą czynność, gdy otwarta jest aplikacja lub okno, zostaniesz przeniesiony na ekran główny.

Metoda alternatywna

Aplikacja Asystent Google z Google Play. To po prostu doda ikonę skrótu na ekranie głównym, aby uruchomić Asystenta Google jednym stuknięciem.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka