Jak uruchomić komputer bez dysku twardego ?

Tytuł tego wpisu brzmi nieco zaskakująco, ale zdradzę, na czym polega ta sztuczka. Ostatnio mój dysk twardy uległ awarii. Bez dysku twardego czułem się smutny, ponieważ nie mogłem już pracować, a moje dane również zostały utracone. Wymyśliłem więc prosty i łatwy sposób, aby uruchomić komputer bez dysku twardego dołączona strona.

Główne okno domowe Ubuntu

Aby uruchomić komputer bezpośrednio bez dysku twardego, upewnij się, że masz napęd CD/DVD i Ubuntu Live CD wspieranie systemu. Po wykonaniu tych czynności należy sprawdzić, czy Komputer jest ustawiony na uruchamianie najpierw z płyty CD/DVD napęd w BIOS-ie w pozycji boot priority.

Start & Uruchamianie Ubuntu Live

Włącz procesor i włóż płytę CD „Ubuntu live. Pojawi się okno odliczania z prośbą o wybranie preferowanego języka. Następnie wybierz pierwszą z wymienionych opcji ”Wypróbuj Ubuntu bez żadnych zmian na swoim komputerze” i naciśnij Enter. Teraz Ubuntu będzie się ładować i po pewnym czasie zobaczysz jego główne okno.

Okno instalacji Ubuntu

To jest to. Teraz masz dostęp do najważniejszych aplikacji, takich jak przeglądarka Firefox, Open Office, edytor obrazów GIMP, gry, odtwarzacze multimedialne i wiele innych.

Można również zapisać niewielką ilość danych w Ubuntu (używana pamięć RAM), ale zostaną one usunięte po wyłączeniu lub ponownym uruchomieniu systemu.

Uważam, że Ubuntu Live OS jest bardzo poręczny i prosty w obsłudze. Używam go od 16 dni bez żadnych problemów ��

Możesz pobierz Ubuntu za darmo lub zażądać bezpłatnej płyty CD.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka