Jak uruchomić roota i włączyć przyciski ekranowe w Gionee S6

Jeśli chcesz dostosować lub zainstalować pewne aplikacje na Gionee S6, które wymagają uprawnień roota, musisz najpierw rootować swój telefon. Na szczęście rootowanie Gionee S6 jest naprawdę proste i nie wymaga użycia komputera ani żadnych skomplikowanych procedur. Rootowanie umożliwia instalowanie aplikacji wymagających roota, instalowanie niestandardowego ROM-u/jądra, a ponadto odinstalowywanie wszystkich programów typu „bloatware”, które są preinstalowane. Wypróbowaliśmy rootowanie Gionee S6 za pomocą aplikacji KingRoot, popularnej i bezpiecznej w użyciu aplikacji do rootowania większości urządzeń z systemem Android. Aplikacja działała jak czar na S6.

Aby uruchomić roota Gionee S6 za pomocą KingRoot, po prostu wykonaj kroki opisane tutaj.

Gionee S6 - ekranowe klawisze nawigacyjne

Po zrootowaniu można wstępnie dostosować telefon, włączając ekranowe klawisze nawigacyjne, jak w telefonach Nexus. To nie jest zły pomysł, biorąc pod uwagę, że S6 mimo, że jest na droższej stronie brakuje podświetlane klawisze pojemnościowe i włączanie klawiszy ekranowych będzie zamienić pozycję z powrotem i klawisz menu w przypadku wolisz, że nad Gionee domyślnej lokalizacji. Możliwe jest także wyłączenie przycisków pojemnościowych, ponieważ nie chcesz używać ich jednocześnie.

Aby włączyć klawisze ekranowe w Gionee S6, wykonaj poniższe kroki:

  1. Upewnij się, że telefon jest zrootowany.
  2. Zainstaluj program ES File Explorer w Sklepie Play.
  3. Otwórz Eksploratora plików ES, dotknij ikony menu w lewym górnym rogu i rozwiń Narzędzia. W narzędziach włącz opcję ’Root Exploreri po wyświetleniu monitu wybierz opcję „Pełny dostęp roota do eksploratora ES”.
  4. W ES explorer, otwórz katalog Device (/) z Menu > Local > Device. Przejdź do folderu systemowego i otwórz katalog build.prop plik za pomocą edytora ES note.
  5. Edytuj plik, wybierając opcję edytuj w prawym górnym rogu. Następnie w sekcji #performance przewiń w dół i uważnie poszukaj wiersza qemu.hw.mainkeys=1. Zamień 1 na 0
  6. Wróć i wybierz 'Tak’ aby zapisać build.plik rekwizytu.
  7. Teraz uruchom ponownie telefon, aby zmiany weszły w życie.

gionee build.prop

Wyłączanie działania przycisków pojemnościowych w Gionee S6 (Opcjonalnie)

Jeśli chcesz korzystać tylko z klawiszy ekranowych, możesz wyłączyć przyciski pojemnościowe.

Aby to zrobić, w eksploratorze plików ES, przejdź do Device > system > usr > keylayout katalog . Otwórz plik „Ogólne.kl„, otwórz go jako Tekst, a następnie wybierz edytor notatek ES. Edytuj plik i po prostu dodaj # przedrostek przed słowem ‘klucz” dla wszystkich tych 3 klawiszy:

  • klucz 158 BACK VIRTUAL
  • klucz 172 HOME VIRTUAL
  • klucz 580 APP_SWITCH VIRTUAL

Screenshot_2016-05-03-13-03-35

Zapisz i uruchom ponownie telefon. To jest to!

Chciałbym również wspomnieć, że przyciski ekranowe obracają się w trybie poziomym i mają tendencję do automatycznego ukrywania się podczas grania w gry, oglądania filmów lub w aplikacjach takich jak YouTube, zapewniając w ten sposób całą przestrzeń ekranu.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka