Jak uruchomić Samsung Galaxy S5 przy użyciu CF-Auto-Root

Flagowy smartfon firmy Samsung GALAXY S5 został zaprezentowany miesiąc temu, w lutym, na targach Mobile World Congress w Barcelonie. SGS5 został również oficjalnie zapowiedziany w Indiach i będzie dostępny na całym świecie od 11 kwietnia. Jednak, Chainfire starszy programista z forum XDA Developers zdołał już rootować międzynarodowy wariant SM-G900F SGS5. Metoda ta dotyczy tylko Galaxy S5 SM-G900F (wariant europejski), a teraz obsługuje także inne modele SGS.

GS5Blk_600x600_xlarge

AKTUALIZACJA (11 kwietnia) – firma Chainfire zaktualizowała root dla urządzenia SM-G900F (International Qualcomm) oraz doda obsługę roota dla następujących wariantów:

SM-G900H (międzynarodowy Exynos)
SM-G900M (Ameryka Środkowa i Południowa)
SM-G900R4 (US Cellular)
SM-G900T (T-Mobile US)
SM-G900T1 (Metro PCS)
SM-G900W8 (Kanada)
SM-G900P (Sprint)

Rootowanie można wykonać za pomocą popularnego programu Chainfire CF-Auto-Root i narzędzie ODIN, które jest prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem uzyskania dostępu do roota dla tych, którzy chcą pozostać przy standardowym oprogramowaniu. Poniższa instrukcja instaluje binarną wersję SuperSU & Pobierz APK i Stock recovery do swojego Galaxy S5.

Zanim przejdziesz dalej, pamiętaj, że:

  • Rootowanie unieważnia gwarancję na urządzenie. Wypróbuj tę instrukcję na własne ryzyko!
  • Ta procedura zwiększa licznik flash i wyzwala flagę gwarancyjną KNOX. Wygląda na to, że wyłącza również funkcję ‘trybu prywatnego.
  • Ta instrukcja jest przeznaczona tylko dla wymienionych modeli Galaxy S5.

Przewodnik do rootowania Samsung Galaxy S5

1. Sprawdź model swojego urządzenia w Ustawieniach > O urządzeniu > Numer modelu. Upewnij się, że numer modelu urządzenia jest obsługiwany.

2. Zainstaluj sterowniki USB firmy Samsung w systemie Windows. (Pobierz wersję v1.5.40.0)

3. Pobierz CF-Auto-Root .zip pobierz plik i rozpakuj go do folderu.

4. Uruchom urządzenie w Tryb pobierania ODIN: Aby to zrobić, wyłącz telefon. Teraz przytrzymaj przyciski zmniejszania głośności i przycisk Home, a następnie, trzymając oba jednocześnie, naciśnij przycisk zasilania, aż zobaczysz ekran ostrzegawczy. Następnie puść wszystkie przyciski i naciśnij „Volume Up”, aby przejść do trybu pobierania.

5. Następnie podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB.

6. Uruchom stronę Odin3-v3.07.exe. ODIN powinien wyświetlić numer portu w polu ID:COM, co oznacza, że urządzenie zostało podłączone pomyślnie.

28-03-2014 18-12-22

7. Kliknij na znakPDAOpcja ’ w ODIN i nie dotykaj żadnych innych pól. Przeglądaj i wybierz opcję CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar.md5 plik. Upewnij się, że wartość Repartycja to NIE sprawdzono.

8. Kliknij przycisk Start i pozwól na zakończenie procesu – telefon sam się zrestartuje. Powinieneś zobaczyć wiadomość PASS w ODIN. Możesz potwierdzić uprawnienia roota za pomocą aplikacji „Root Checker”.

Voila! Po ponownym uruchomieniu urządzenia powinna być widoczna zainstalowana aplikacja SuperSU. ��

Źródło: XDA Developers

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka