Jak usunąć motywy z Galaxy S9, S10, S10+ z One UI

Kilka miesięcy temu firma Samsung zaprezentowała linię Galaxy S10, w skład której wchodzą modele S10e, S10 i S10 Plus. Wszystkie te smartfony są wyposażone w nową funkcję firmy Samsung One UI po wyjęciu z pudełka. Firma wprowadziła także skórkę One UI do swoich istniejących urządzeń z wyższej półki, takich jak Galaxy S9, S9 Plus, Galaxy S8, S8 Plus, Galaxy Note 9 i Note 8.

Ważną funkcją oferowaną przez One UI jest systemowy ciemny motyw, który Samsung nazywa trybem nocnym. Tryb nocny zmniejsza zmęczenie oczu w nocy i pomaga wydłużyć czas pracy baterii.

Istnieje jednak pewne ograniczenie dla użytkowników, którzy lubią personalizować wygląd swojego telefonu za pomocą motywów. Niestety, interfejs One UI nie pozwala użytkownikom na włączenie trybu nocnego, gdy używają motywu innej firmy Motywy Galaxy sklep.

Jeśli spróbujesz włączyć tryb nocny, zobaczysz komunikat “Nie można używać trybu nocnego podczas korzystania z motywu” błąd. Dlatego jeśli chcesz włączyć tryb nocny w obsługiwanym telefonie Galaxy, musisz najpierw przełączyć się z powrotem na motyw domyślny. Opcjonalnie można wybrać opcję usunięcia lub usunięcia zainstalowanego motywu z urządzenia.

tryb nocny wyłączony podczas korzystania z motywu w samsungu galaxy s9

Procedura usuwania motywu została całkowicie zmieniona w interfejsie Samsung One UI. Choć nadal możliwe jest usuwanie motywów z Galaxy S9, S10, S10+ i tak dalej. Wystarczy wykonać poniższe kroki.

Uwaga: Nie można usunąć domyślnego motywu Samsunga, ponieważ jest to aplikacja systemowa.

Jak usunąć motyw w telefonach Samsung Galaxy

  1. Dotknij pustego obszaru na ekranie głównym telefonu i przytrzymaj go.
  2. Stuknij “Motywy”. motywy samsunga
  3. Dotknij przycisku “Wyświetl wszystko&#8221, aby zobaczyć wszystkie motywy. sklep z motywami galaxy
  4. W sekcji Moje motywy stuknij opcję Motyw domyślny i naciśnij przycisk Zastosuj. domyślny motyw galaxy samsunga
  5. Otwórz teraz konkretny motyw, który chcesz usunąć.
  6. Wybierz opcję “Usuń&#8221, aby go usunąć. usuń motyw galaxy s9

To wszystko! Wybrany motyw zostanie usunięty, a Ty będziesz mógł teraz bez problemu przełączać się na tryb nocny. Jak można zauważyć (na poniższym zrzucie ekranu), opcja usuwania nie jest widoczna dla danego motywu, gdy jest on stosowany. Krótko mówiąc, motyw można usunąć tylko wtedy, gdy nie jest używany.

ustawienia samsung oneui

Przed

usuń motyw galaxy s9

Po

Wypróbowaliśmy powyższą procedurę na Galaxy S10 Plus z systemem Android 9.0 Pie z One UI v1.1. Będzie to jednak działać również w innych telefonach Galaxy, które oficjalnie obsługują One UI. Należą do nich Galaxy S8, S8+, S9, S9+, S10e, S10, S10+, Note 8 i Note 9.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka