Jak usunąć pliki tymczasowe Kaspersky, aby zwolnić miejsce na dysku

Jeśli na komputerze zainstalowany jest program Kaspersky Antivirus lub Internet Security, zauważalna jest utrata miejsca na dysku. Miejsce to jest najczęściej zajmowane przez pliki tymczasowe, które są przechowywane przez Kaspersky’ego. Uwolniłem około 1.3 GB miejsca na moim komputerze dzięki usunięciu tych plików tymczasowych, których było około 200, a każdy z nich miał rozmiar 5 MB (około).

Oto jak możesz zwolnić miejsce na dysku, wykonując poniższe proste kroki.

1. Otwórz Ustawienia Kaspersky > Opcje i wyłącz Samoobronę opcja.

image

2. Teraz zamknij swój produkt Kaspersky ( KAV lub KIS ).

3. Włącz opcję „Pokaż ukryte pliki i foldery” w opcjach folderów.

4. Przejdź do folderu C:®Documents and Settings ® All Users ®Application Data ®Kaspersky Lab ®AVP8

5. Otwórz folder „Data”, w którym znajdziesz wiele plików o nazwie av1A.tmp, av2A.tmp, itp. oraz inne pliki i foldery.

Poprawnie zaznaczać wszystkie pliki, które mają .rozszerzenie tmp i pozostawić wszystkie inne foldery i pliki. Następnie usuń wszystkie pliki tymczasowe, tj. .pliki tmp. Upewnij się, że nie usuwasz żadnego innego pliku. Zauważysz teraz znaczne zmniejszenie ilości miejsca na dysku.

6. Teraz uruchom Kaspersky’ego i włącz Samoobronę.

Usunięcie tych plików jest całkowicie bezpieczne, ponieważ są to pliki tymczasowe, które były wcześniej używane przez Kaspersky’ego. Wypróbowałem to na moim komputerze, więc nie martw się.

Zaktualizuj stronę – Windows 7 & Użytkownicy systemu Vista muszą otworzyć tę ścieżkę: C:\ProgramData\Kaspersky Lab\AVP9\Bases\Cache, aby znaleźć .Pliki tmp i usuń je.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka