Jak usunąć wszystkie kontakty w telefonie z systemem Android

Domyślnie system operacyjny Android nie oferuje opcji usuwania wielu kontaktów z telefonu, nie pozwala też na usuwanie zduplikowanych kontaktów. Być może, jeśli zepsułeś swoją książkę kontaktów, wybierając opcję importowania z karty SIM, a następnie zaimportowałeś te kontakty z kopii zapasowej na karcie SD, myśląc, że zastąpi ona obecne kontakty lub połączy się z nimi. W takim przypadku jesteś w błędzie, ponieważ spowoduje to utworzenie duplikatów wpisów, co doprowadzi do wyświetlenia w książce telefonicznej wielu kontaktów o podobnych nazwach i numerach.

NOWOŚĆ: Oto sposób usuwania wszystkich kontaktów w telefonie iPhone 11.

Ponadto jeśli Twój telefon z Androidem jest połączony z kontem Gmaila, Twittera i Facebooka, które są ustawione na automatyczną synchronizację z kontaktami, może to spowodować rozdęcie Kontaktów, których uporządkowanie jest bardzo skomplikowane!

Oczywiście nie jest możliwe ręczne usunięcie każdego zduplikowanego kontaktu lub wszystkie kontakty, a jeśli masz ich setki, to po prostu zapomnij o tym. Tak więc, jesteśmy tutaj, aby pokryć prosty i skuteczny sposób, który pozwala wymazać wszystkie kontakty, a następnie zaimportować je z powrotem do telefonu po sortowaniu i łączeniu zduplikowanych wpisów, sprawdź poniżej:

Notatka: Poniższa metoda pozwala również wyczyścić Rejestr połączeń i Ulubione kontakty z telefonu.

Zanim przejdziesz dalej, Pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową kontaktów na karcie SD. Aby wykonać kopię zapasową kontaktów na karcie SD, naciśnij przycisk Menu i wybierz Import/Eksport. Teraz wybierz opcję „Eksportuj na kartę SD” i kliknij OK, aby potwierdzić. Poczekaj, aż proces zostanie zakończony!

opcje kontaktów Importowanie/eksportowanie kontaktów

Aby usunąć wszystkie kontakty – Przejdź do pozycji Ustawienia > Aplikacje > Zarządzaj aplikacjami i stuknij opcję Wszystkie zakładka. Odszukaj wpis o nazwie „Przechowywanie kontaktów”, otwórz go i kliknij symbol „Wyczyść daneopcję „. Wybierz OK, aby usunąć wszystkie kontakty, rejestr połączeń i ulubione.

Zarządzaj aplikacjami Przechowywanie kontaktów

Voila! Zauważysz, że cała Twoja książka telefoniczna została całkowicie usunięta.

Krok 2 – Aby uzyskać dalsze instrukcje, zacznij czytać od kroku 2 w części „Usuwanie duplikatów kontaktów w systemie Android i synchronizowanie kontaktów z kontem Gmail [Jak to zrobić]”.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka