Jak usunąć zarchiwizowane wiadomości w Messengerze 2021?

Facebook Messenger na iPhone’a i Androida otrzymał nową aktualizację który wprowadza wiele nowych funkcji. Są to m.in. motywy czatu Star Wars i Selena: serial, nowe naklejki z aparatu, możliwość odpowiadania na konkretną wiadomość zdjęciem lub wideo. Dostępna jest także funkcja Tap-to-record, która umożliwia łatwe nagrywanie i wysyłanie wiadomości głosowych bez konieczności przytrzymywania przycisku nagrywania. Ponadto użytkownicy mogą teraz archiwizować nieaktywne czaty za pomocą gestu machnięcia, a Facebook znacznie ułatwił wyszukiwanie zarchiwizowanych wiadomości.

Firma dodała nowy folder “Zarchiwizowane rozmowy&#8221 jako dedykowane menu w Messengerze 2021. Teraz nie trzeba już ręcznie wyszukiwać archiwalnych czatów. Nowa aktualizacja umożliwia dostęp do pełnej listy zarchiwizowanych rozmów w jednym miejscu. Jest to przydatne, gdy nie pamiętasz nazwy osoby lub rozmowy grupowej, którą zarchiwizowałeś.

Ponadto można teraz usuwać archiwizację czatów w aplikacji Messenger bez wysyłania wiadomości. W ten sposób możesz przenieść zarchiwizowane czaty z powrotem do skrzynki odbiorczej, nie przeszkadzając odbiorcy.

Jak usunąć zarchiwizowane czaty w Messengerze 2021?

Czy zdarza Ci się mieć dużo zarchiwizowanych wątków, które są zbędne i nie będą potrzebne w przyszłości? Możesz trwale usunąć wszystkie takie zarchiwizowane wiadomości ze swojego konta w Messengerze, aby nie można było ich później odzyskać. Teraz zobaczmy, jak można usunąć zarchiwizowane wiadomości w Messengerze 2021 na iPhone’ie i Androidzie.

1. Otwórz aplikację Messenger i stuknij swoje zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu. komunikator dla iPhone'a
  2. Przejdź do strony “Archiwalne czaty”. jak zobaczyć zarchiwizowane wiadomości w messengerze 2021 na iPhonie
  3. Aby pozbyć się zarchiwizowanego czatu, naciśnij i przytrzymaj (długo naciśnij) dany czat i wybierz “Usuń”.

nowy folder zarchiwizowanych czatów w aplikacji Messenger

jak usunąć zarchiwizowane wiadomości w aplikacji Facebook Messenger 2021

4. Stuknij w Usuń ponownie, aby usunąć zarchiwizowaną rozmowę na zawsze.

Dla użytkowników iPhone’ów i iPadów dostępna jest także alternatywna metoda. Wystarczy przesunąć palcem w lewo na zarchiwizowaną wiadomość, stuknąć “Więcej&#8221, a następnie stuknąć opcję Usuń.

Jak usunąć zarchiwizowane czaty w aplikacji Messenger na telefonie iPhone?
Usuwanie zarchiwizowanych czatów w telefonie iPhone

Jedynym minusem jest to, że nadal nie można usunąć wszystkich lub wielu zarchiwizowanych wiadomości naraz.

Na komputerze

Zarchiwizowane czaty można również usuwać za pośrednictwem komunikatora na komputerze PC lub Mac.com. Aby to zrobić,

1. Odwiedź stronę messenger.com w przeglądarce na komputerze i zaloguj się do swojego konta.
  2. Na pasku bocznym po lewej stronie kliknij trzy kropki u góry i otwórz “Zarchiwizowane rozmowy”. folder zarchiwizowanych czatów w messenger.com
  3. Najedź kursorem myszy na konkretny czat i kliknij ikonę z trzema kropkami.
  4. Wybierz z listy pozycję “Usuń czat&#8221. usuwanie zarchiwizowanych czatów w komunikatorze na komputerze
  5. Kliknij ponownie przycisk Usuń czat, aby potwierdzić swój wybór. trwałe usuwanie zarchiwizowanych wiadomości w komunikatorze

Jak usunąć archiwizację wiadomości w aplikacji Messenger 2021?

Zaktualizowany program Messenger 2021 oferuje możliwość odarchiwizowania wiadomości bez konieczności wysyłania wiadomości. Wcześniej użytkownicy musieli wysłać wiadomość lub odpowiedzieć, aby odarchiwizować zarchiwizowany czat. Warto zauważyć, że zarchiwizowany czat zostanie usunięty automatycznie po otrzymaniu nowej wiadomości w danym czacie.

Oto, jak można usunąć archiwizację rozmowy w aplikacji Facebook Messenger.

Na iPhonie – Stuknij swój obrazek profilowy w lewym górnym rogu i otwórz archiwalne czaty. Przesuń palcem w lewo na czacie, który chcesz przenieść z powrotem do skrzynki odbiorczej, i stuknij ikonę “Odarchiwizuj&#8221. Możesz też przeciągnąć palcem do końca w lewo, aby usunąć czat jednym gestem.

jak usunąć archiwizację wiadomości w aplikacji Messenger 2021 na telefonie iPhone
Usuwanie archiwizacji wiadomości w aplikacji Messenger za pomocą iPhone’a

Innym sposobem jest długie naciśnięcie określonego czatu i stuknięcie opcji “Usuń archiwalne”.

Na Androidzie – Przejdź do Zarchiwizowanych czatów i naciśnij długo rozmowę, którą chcesz odarchiwizować. Stuknij “Unarchive” z listy.

jak usunąć archiwizację rozmowy w messengerze na androidzie