Jak utworzyć podpis wiadomości e-mail w programie Outlook?

podpis email
Źródło:

Twój podpis pod wiadomością e-mail jest jednym z najbardziej cenne kawałki cyfrowej nieruchomości. Możesz użyć podpisu, aby poinformować ludzi o tym, czym się zajmujesz, stworzyć pozytywne pierwsze wrażenie o swojej firmie i roli, a nawet wykorzystać go do pozyskiwania nowych klientów.

Dobrze zaprojektowany podpis w Outlooku to długa droga do Stworzenie profesjonalnego wizerunku. Jak więc utworzyć podpis w Outlooku?? Oto kroki, które powinieneś podjąć.

Zauważ, że można znaleźć wiele przydatnych Szablony podpisów email dla programu Outlook w tej galerii, z której możesz czerpać inspirację.

Pierwsze kroki

Pierwszym krokiem do utworzenia nowego podpisu w programie Outlook jest otwarcie nowej wiadomości e-mail. Kliknij na “Podpis&#8221 w menu wiadomości i ponownie kliknij “Podpisy&#8221 z rozwijanego menu. Zwróć uwagę, że jeśli odpowiadasz na wcześniejszą wiadomość lub przekazujesz wiadomość dalej, przycisk Podpis może znajdować się w innym miejscu.

Po wybraniu opcji Podpis pojawi się nowe okno. Wybierz “Wybierz podpis do edycji” w nowym oknie wybierz “nowy” i wpisz nazwę swojego podpisu. Jest to pseudonim, który może pomóc w szybkim rozpoznaniu, czego dotyczy podpis. Na przykład, jeśli utworzysz wiele podpisów, możesz nadać im nazwy, aby określić kontekst, w którym chcesz ich używać.

Edytowanie podpisu

Wybierz z menu opcję Edytuj podpis. Spowoduje to otwarcie nowego okna, w którym możesz skomponować swój podpis i zaprojektować go. Możesz zmieniać kolory i rozmiary czcionek, dodawać wypunktowania, tabele itp. Jak wspomniano wcześniej, można skorzystać z galerii szablonów, aby zaczerpnąć inspiracji.

Outlook oferuje bibliotekę gotowych szablonów podpisów. Jeśli używasz podpisu, aby określić swoją rolę biznesową, te szablony sprawdzą się doskonale. Jeśli jednak Twoim celem jest napędzanie sprzedaży i pozyskiwanie klientów, możesz wybrać bardziej profesjonalnie wyglądający szablon podpisu.

Możesz pobrać te szablony do programu Word i dostosować je jeszcze bardziej. Po zakończeniu edycji wklej projekt do pola Edytuj podpis. Wybierz opcję w menu Edytuj podpis, aby dodać linki lub załączyć więcej informacji. Możesz też dodać do swoich profili ikony i łącza mediów społecznościowych.

Pamiętaj, aby dodać obraz do podpisu. Dodanie obrazu nada Twojemu e-mailowi ludzką twarz i prawdopodobnie zwiększy liczbę odpowiedzi. W programie Outlook można wyznaczyć domyślny podpis i określić, z którym kontem e-mail ma być on powiązany.

Aby dodać obraz, wybierz ikonę Obraz, wybierz plik obrazu i kliknij przycisk Wstaw. Edytuj swój obraz według własnego uznania, czy to zmieniając jego rozmiar, czy też dostosowując jego atrybuty. Upewnij się, że zachowane zostały proporcje obrazu, klikając pole wyboru Zablokuj proporcje.

Po zakończeniu wybierz OK, a do podpisu zostanie dodany obraz.

Wybieranie domyślnych ustawień

Możesz zdecydować, czy chcesz, aby Twój podpis był domyślnie umieszczany we wszystkich Twoich wiadomościach e-mail. W oknie rozwijanym Nowe wiadomości możesz wybrać podpis. Dzięki temu Outlook będzie domyślnie dodawał ten podpis do wszystkich Twoich wiadomości.

Jeśli pozostawisz wszystkie opcje niezaznaczone, Outlook nie będzie dodawał żadnych podpisów do wiadomości e-mail. Upewnij się, że w opcjach sprawdzisz, czy Twój podpis będzie wyświetlany w odpowiedziach i dalszych wiadomościach. Zazwyczaj, duże podpisy najlepiej pomijać w odpowiedziach i dalszych wiadomościach, ponieważ mogą one odciągnąć uwagę czytelnika od treści wiadomości.

Po wybraniu odpowiednich opcji kliknij przycisk OK, aby powrócić do okna komponowania wiadomości. Zauważ, że nawet jeśli wybrałeś opcję domyślnego dodawania nowego podpisu do wszystkich wiadomości, Outlook nie doda go do wiadomości, którą właśnie otworzyłeś. Będziesz musiał dodać go ręcznie.

Aby dodać podpis ręcznie, wybierz opcję Podpis z menu Wiadomości i wybierz znak, który chcesz dodać.

Prosty proces

Dodawanie podpisu e-mail do programu Outlook jest całkiem prostym procesem. Najlepiej wybrać szablon podpisu e-mail, aby zaprezentować profesjonalny wizerunek w swoim podpisie. Upewnij się też, że nie przeładujesz podpisu informacjami, bo odciągnie to uwagę od treści wiadomości.