Jak szybko przekonwertować wiele plików HEIC na JPG na komputerze Mac

Począwszy od iOS 11, zdjęcia zrobione na telefonie iPhone są domyślnie zapisywane w formacie HEIC lub HEIF. W porównaniu z formatem JPG Format HEIC posiadają lepszą jakość obrazu pomimo znacznie mniejszego rozmiaru pliku. Pliki HEIC są doskonałym rozwiązaniem dla osób pracujących w ekosystemie Apple, np. na telefonach iPhone i komputerach Mac. Niemniej jednak podczas udostępniania może wystąpić niezgodność, a większość programów, w tym Photoshop, nie obsługuje jeszcze standardu HEIC.

Aby uniknąć problemów z kompatybilnością z systemami Windows i starszymi wersjami macOS, można łatwo przekonwertować pliki HEIC na JPG. Wiele programów i usług online pozwala na darmową zmianę zdjęć z HEIC na JPG. Jednocześnie użytkownicy komputerów Mac mogą wygodnie zapisywać pliki HEIC jako JPG bez użycia narzędzi innych firm.

Co zaskakujące, macOS Monterey 12 dodaje możliwość szybkiej konwersji HEIC do JPG bezpośrednio z Findera i bez użycia Podglądu. A wbudowany ‘Konwertuj obraz Szybka akcja to umożliwia. Dzięki Monterey możesz również konwertować wiele zdjęć HEIC na JPG jednocześnie na komputerze Mac. Jest to z pewnością najłatwiejszy i najszybszy sposób wsadowej konwersji HEIC do JPG, na jaki natrafiłem.

Podczas gdy na macOS Big Sur i wcześniejszych użytkownicy musieli ręcznie Konfigurowanie szybkiej akcji za pomocą Automatora aby wykonać to samo zadanie.

Zobaczmy teraz, jak można zmienić wiele zdjęć z formatu HEIC na JPG na komputerze Mac.

Jak wsadowo przekonwertować HEIC do JPG w systemie macOS Monterey

Wykonaj poniższe kroki, aby przekonwertować HEIC do JPG na Macu za pomocą Quick Action.

 1. Przejdź do Findera lub na pulpit i kliknij prawym przyciskiem myszy plik HEIC, który chcesz przekonwertować. Aby dokonać masowej konwersji, przytrzymaj klawisz Command i wybierz wiele plików HEIC.
 2. W menu prawym przyciskiem myszy przejdź do ‘Szybkie akcje” i wybierz ‘Konwertuj obraz‘. jak szybko przekonwertować pliki heic do jpg za pomocą szybkich działań na mac monterey
 3. Wybierz ‘JPEG” jako format wyjściowy. Lub wybierz PNG, aby przekonwertować HEIC na PNG. jak szybko przekonwertować pliki heic do jpg na macos monterey
 4. Wybierz opcję Rozmiar obrazu – Mały, Średni, Duży lub Rzeczywisty rozmiar. Wybierz Rozmiar rzeczywisty aby wyeksportować obraz w jego oryginalnej rozdzielczości i bez utraty jakości. Wyświetlany jest również przybliżony rozmiar pliku wyjściowego. jak zmienić wiele zdjęć z heic na jpg na komputerze mac
 5. Włącz opcję ‘Zachowaj metadane’, jeśli chcesz zachować metadane EXIF.
 6. Kliknij przycisk ‘Konwertuj do JPEG. jak przekonwertować heic do jpg na mac bez podglądu

To wszystko. Wyeksportowane zdjęcie(a) zostanie zapisane jako nowy plik w tym samym katalogu lub folderze.

UWAGA: Jeśli korzystasz z systemu macOS Big Sur lub starszych wersji systemu macOS, postępuj zgodnie z poniższymi metodami.

Jak zmienić wiele zdjęć HEIC na JPG za pomocą Podglądu na Macu

 1. Wybierz grupę plików HEIC w Finderze. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy plik, wybierz opcję „Otwórz za pomocą” i wybierz „Podgląd”. otwieranie wielu plików z podglądem na macos
 2. Gdy wszystkie obrazy otworzą się w podglądzie, przejdź do opcji Edytuj > Zaznacz wszystko na pasku menu. Możesz też użyć Command+A aby zaznaczyć wszystkie obrazy. Jak zaznaczyć wszystkie obrazy w podglądzie na komputerze mac
 3. Otwórz menu Plik i wybierz “Eksportuj wybrane obrazy”. jak masowo konwertować obrazy heic do jpg na komputerze mac
 4. Przejdź do katalogu, w którym chcesz zapisać przekonwertowane obrazy.
 5. Ważne – Kliknij przycisk ‘Opcje. Wybierz format jako JPEG i wybierz żądaną jakość. jak przekonwertować wiele plików heic do jpg na macu jednocześnie
 6. Kliknij przycisk ‘Wybierz’, aby rozpocząć konwersję.

Aby przekonwertować pojedynczy plik HEIC do JPG przy użyciu Podglądu,

 1. Kliknij dwukrotnie obraz HEIC lub HEIF, aby otworzyć go w aplikacji Podgląd. Jeśli Podgląd nie jest domyślną aplikacją, kliknij plik prawym przyciskiem myszy i otwórz go w Podglądzie.
 2. Przejdź do Plik > Eksportuj na pasku menu. zapisywanie plików heic jako jpg przy użyciu podglądu na komputerze mac
 3. Wybierz format jako JPEG. jak wybrać format obrazu wyjściowego w podglądzie na komputerze mac
 4. Przesuń suwak, aby ustawić jakość obrazu wyjściowego. Pod spodem zostanie wyświetlony przybliżony rozmiar pliku. jak szybko przekonwertować plik heic do formatu jpg na komputerze mac
 5. Kliknij ‘Zapisz”, aby przekonwertować.

Jak przekonwertować plik HEIC do JPG na komputerze Mac bez podglądu?

Ci, którzy nie mogą uaktualnić swoich komputerów Mac do macOS Monterey lub napotykając błąd w Podglądzie, można zamiast tego zainstalować konwerter HEIC na JPG. W porównaniu z narzędziami internetowymi konwerter nie wymaga najpierw przesyłania, a następnie pobierania przekonwertowanego pliku. Jest to również dobre rozwiązanie, gdy masz do czynienia z dużą liczbą obrazów HEIC.

Poniżej znajdują się dwa w 100% darmowe i łatwe w użyciu programy, które pozwolą Ci na wsadową konwersję zdjęć z iOS z formatu HEIC do JPG lub PNG.

iMazing Konwerter HEIC

To narzędzie oferuje prosty, szybki i skuteczny sposób na masową konwersję obrazów HEIC za jednym razem. Możesz go pobrać albo z App Store lub jego Instalator DMG na komputerze Mac. Oferuje funkcję Przeciągnij & obsługę upuszczania, możliwość wyboru formatu JPEG lub PNG, dostosowania jakości wyjściowej oraz zachowania danych EXIF.

najlepszy darmowy konwerter plików heic do jpg na mac

Pobierz tutaj (Zgodne z systemem macOS 10.10 lub wyższy)

Konwerter iMobie HEIC

Oprócz tego, że oferuje narzędzie online, iMobie oferuje specjalny program do łatwej konwersji plików HEIC w bardziej stabilny i szybszy sposób. Program jest w 100% darmowy, nie zawiera reklam i umożliwia nieograniczoną konwersję.

darmowa aplikacja do wsadowej konwersji heic do jpg na mac

Pobierz dla Mac

WIĘCEJ WSKAZÓWEK dla komputerów Mac:

 • Skrót do szybkiego przełączania trybu niskiego poboru mocy w systemie macOS Monterey
 • Jak zabezpieczyć hasłem plik PDF za pomocą programu Podgląd na macOS Monterey
 • Jak zmienić ustawienia uśpienia w aplikacji Monterey na komputerze Mac?
Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka