Przewodnik jak rozpoznać fałszywe banki energii Xiaomi Mi

XIAOMI, chińska firma, która niedawno rozpoczęła działalność w Indiach, obecnie tworzy wiele szumu ze swoim flagowym smartfonem „Mi 3”, wysokiej klasy telefonem z systemem Android wprowadzonym w bardzo konkurencyjnej cenie Rs. 13,999. Mi 3 jest sprzedawany w Indiach wyłącznie przez Flipkart, a jego zakup jest praktycznie niemożliwy ze względu na bardzo wysoki popyt i niską podaż. Firma Xiaomi jest również znana ze swoich Powerbanków i akcesoriów, takich jak eleganckie pokrowce na telefony. Niestety, Xiaomi nie zaprezentowało jeszcze w Indiach linii akcesoriów, która ma się pojawić wraz z premierą Redmi 1S. Ceny powerbanku o pojemności 5200 mAh i 10400 mAh wynoszą Rs. 799 zł i Rs. 999 odpowiednio, jak widać na Flipkart, obecnie niedostępne.

09-08-2014 16-06-11

„Mi power bank nie jest po prostu kolejnym powerbankiem.” Ma prostą konstrukcję z aluminiową obudową unibody, która wygląda pięknie i premium. Urządzenie wyposażono w wysokiej klasy baterie litowo-jonowe firm LG i Samsung, inteligentne układy sterujące USB oraz układy ładowania/rozładowywania firmy Texas Instruments, które zwiększają wydajność. Jego powierzchnia jest odporna na wodę i korozję, a ponadto został on rygorystycznie przetestowany, aby wytrzymać 5000 cykli włożenia/wyjęcia złącza micro USB i 1500 cykli włożenia/wyjęcia złącza USB. Jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi smartfonami i tabletami oraz może automatycznie dostosować moc wyjściową portu ładowania do podłączonego urządzenia. Dostępne w 2 pojemnościach – 5200mAh i 10400mAh z możliwością wyboru jednego z siedmiu pięknych kolorów.

Z ciekawości kupiłem bank energii Mi 5200 mAh w serwisie e-commerce ShopClues, który kosztował mnie Rs. 770 po zastosowaniu kuponu. To była świetna oferta na produkt, który jeszcze nie został wprowadzony na rynek, ale po otrzymaniu przesyłki moje podekscytowanie zamieniło się w wielkie rozczarowanie. The Mi power bank sprzedawany przez Shopclues był FAKE a oni odmówili zwrotu pieniędzy.

Jako Mi powerbank jest bardzo popularny, a jego podróbki są sprzedawane otwarcie na większości rynków po znacznie niższej cenie. Podróbki są trudne do rozpoznania, chyba że wypróbowałeś już oryginał lub znasz klony. Na szczęście naprawdę łatwo jest wykryć duplikat banku energii Mi, a można to zrobić na kilka sposobów. Po pierwsze, zaleca się kupowanie bezpośrednio na oficjalnej stronie Mi lub u autoryzowanego sprzedawcy. Pamiętaj, aby zawsze kupować oryginalny bank energii, ponieważ podróbki mogą być niebezpieczne i nie nadają się do codziennego użytku.

Jak potwierdzić autentyczność Xiaomi Mi Power Bank

Metoda 1 (Najprostsze) – Sprawdź oryginalność produktu, szukając na opakowaniu etykiety z zabezpieczeniem przed podróbkami. Wystarczy zdrapać szarą powłokę, aby znaleźć 20-cyfrowy kod numeryczny.

MiPowerBank3

Następnie odwiedź stronę chaxun.mi.com, wybierz język lub przejdź bezpośrednio do strony mi.com/verify, Wprowadź 20-cyfrowy numer seryjny i wpisz kod Captcha w celu weryfikacji online. Naciśnij przycisk ‘Zweryfikuj teraz”, a powinno się okazać, że jest to bank energii Mi, co oznacza, że produkt jest oryginalny.

04-05-2015 13-14-28

04-05-2015 13-15-43

Metody alternatywne – Jeśli nie masz pudełka z produktem, możesz poszukać innych sposobów na wykrycie różnic między podrobionym a oryginalnym bankiem energii Mi. Sprawdź poniżej:

1. Zobacz diody LED – jeśli świecą zbyt jasno i są nierównomierne, to masz klona. Światła na prawdziwym egzemplarzu mają równomierny kolor dzięki białemu papierowi cieniującemu.

IMAG3338

2. Identyfikacja portów – otwory na lampki kontrolne w podróbkach mają większy rozmiar i wyglądają na czarne, podczas gdy w prawdziwych są małe. Wnętrze micro USB w podróbce jest czarne, podczas gdy w prawdziwym jest białe. (Mniejszy jest fałszywy)

IMAG3329

3. Etykieta na fałszywym banku energii ma ciemniejszy kolor, a krawędzie czcionki nie są ostre. Na prawdziwym jest jasny kolor, a czcionki wydają się gładkie.

IMAG3330

4. Zwarcie portów I/O za pomocą kabla USB – po zwarciu dioda LED na podrobionym produkcie będzie się świecić i migać. Podczas gdy w oryginalnych urządzeniach nie świecą się diody LED.

IMAG3311

5. Sprawdź podczas ładowania banku energii – podczas ładowania wszystkie 4 diody LED na prawdziwym produkcie wyłączają się po naciśnięciu lub przytrzymaniu przycisku zasilania i zapalają się ponownie po jego zwolnieniu. W przypadku podróbki nic takiego się nie dzieje, gdy przycisk zasilania jest wciśnięty/przytrzymany.

6. Sprawdź dostarczony kabel USB do ładowania – Oryginalny kabel ma czarne wnętrze i nie ma nadrukowanego logo Mi. Podrobiony kabel ma białe wnętrze w porcie USB, jest cienki i ma wygrawerowane logo Mi.

IMAG3333

Wideo – Jak rozpoznać fałszywe banki energii Xiaomi

Źródło: MIUI ROM Video

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka