Jak uzyskać dostęp do usługi Guided Access, gdy nie pamiętasz hasła

Tryb Guided Access, dostępny od iOS 6, to funkcja ułatwień dostępu, o której większość użytkowników iOS nie wie. Tryb ten, często nazywany trybem dziecięcym, umożliwia zablokowanie urządzenia z systemem iOS do określonej aplikacji z wyłączonymi przyciskami sprzętowymi. Ten tryb jest idealnym rozwiązaniem dla rodziców z dziećmi w domu, które nie mogą przestać bawić się swoim iPhonem lub iPadem. Włączając funkcję Ukierunkowany dostęp, można ograniczyć dostęp dziecka do jednej aplikacji lub gry i uniemożliwić mu dostęp do wszystkich innych rzeczy.

Kiedy ustawianie trybu Guided Access, Musisz ustawić 6-cyfrowe hasło, aby go wyłączyć. Istnieje również opcja wyłączenia funkcji Guided Access przy użyciu Face ID lub Touch ID, jeśli wolisz.

Nie pamiętasz hasła dostępu do trybu Guided Access?

Utknąłeś w trybie Ukierunkowanego dostępu i nie możesz wyjść z aktywnej aplikacji? Zwykle dzieje się tak, gdy zapomnisz kodu dostępu Guided Access. W związku z tym nie można wrócić do ekranu głównego, nie można też użyć kombinacji przycisków fizycznych.

Na szczęście istnieje prosty sposób na zresetowanie hasła Guided Access i odzyskanie dostępu do urządzenia. Wystarczy przełączyć urządzenie z systemem iOS w tryb odzyskiwania za pomocą komputera. Aby to zrobić, zamiast iTunes użyjemy narzędzia innej firmy, choć w systemie nadal musi być zainstalowany iTunes.

UWAGA: Nie jest możliwe użycie metody wymuszonego restartu, aby uruchomić iPhone’a / iPada w trybie odzyskiwania. Dzieje się tak dlatego, że nawet przyciski fizyczne (przycisk boczny i przyciski głośności w iPhonie X i nowszych) są wyłączone, gdy aktywny jest Dostęp kierowany.

Oto, jak można wyjść z funkcji Dostępu z przewodnikiem bez wprowadzania kodu dostępu w systemie iOS 13. Poniższa procedura powinna działać na wszystkich iPhone’ach z Touch ID oraz Face ID.

Wymagania

 • Komputer lub Mac z zainstalowaną aplikacją najnowszą wersję iTunes zainstalowano . Osoby korzystające z systemów macOS Catalina lub Big Sur nie muszą się martwić o iTunes, ponieważ w nowszych systemach macOS Finder zastępuje iTunes.
 • Kabel Lightning, w miarę możliwości oryginalny.
 • iMyFone Fixppo narzędzie do wprowadzania urządzenia w tryb odzyskiwania jednym kliknięciem i bez użycia przycisków fizycznych. Obsługuje wszystkie modele iPhone’a / iPada i wszystkie wersje systemu iOS.

Jak wyłączyć funkcję Guided Access bez kodu dostępu

 1. Pobierz iMyFone Fixppo i zainstalować go na komputerze PC lub Mac z systemem Windows.
 2. Otwórz program i kliknij na “Wejdź/wyjdź z trybu odzyskiwania”. (Kliknij ‘Spróbuj teraz”, jeśli zobaczysz okno dialogowe.) Narzędzie iMyFone Fixppo
 3. Teraz podłącz urządzenie do komputera za pomocą kabla Lightning. Kliknij przycisk ‘Dalej’. podłączanie urządzenia z systemem ios do komputera
 4. Kliknij na “Enter Recovery Mode”, aby uruchomić urządzenie w trybie odzyskiwania. wprowadzanie trybu odzyskiwania w telefonie iphone 11
 5. Gdy urządzenie pomyślnie przejdzie do trybu odzyskiwania, zobaczysz komunikat przywracanie ekranu.przywracanie ekranu w iphone 11
 6. Teraz kliknij na “Wyjdź z trybu odzyskiwania&#8221, aby wyjść z trybu odzyskiwania. wyjście z trybu odzyskiwania w telefonie iphone 11
 7. Poczekaj, aż urządzenie się zrestartuje. Zobaczysz logo Apple i ‘Exited Recovery Mode successfully” wiadomość na iMyFone Fixppo.jak zresetować kod dostępu sterowany na iphone'ie
 8. Odblokuj iPhone’a / iPada i wprowadź kod dostępu do urządzenia.

Voila! Tryb dostępu z przewodnikiem sam się zakończy i pojawi się ekran główny.

Po zakończeniu korzystania z funkcji Dostępu z przewodnikiem nadszedł czas na ustawienie nowego kodu dostępu. Zaleca się ustawienie innego kodu dostępu niż ten, który jest w urządzeniu.

UWAGA: Upewnij się, że ustawiłeś nowe hasło dla usługi Guided Access, ponieważ system iOS nadal pamięta Twoje stare hasło. Jeśli więc uruchomisz usługę Guided Access bez zmiany kodu dostępu, to po jej wyłączeniu ponownie utkniesz.

Jak ustawić nowe hasło dla funkcji Guided Access

 1. Przejdź do Ustawienia > Dostępność > Dostęp sterowany.
 2. Stuknij w “Ustawienia kodu dostępu”.
 3. Stuknij w “Ustaw kod dostępu z przewodnikiem”.
 4. Wprowadź nowe 6-cyfrowe hasło. Możesz też włączyć Face ID lub Touch ID.
 5. Teraz rozpocznij sesję Guided Access i użyj nowego kodu dostępu, aby ją zakończyć.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik okazał się pomocny.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka