Jak uzyskać dostęp do ukrytych zdjęć w telefonie iPhone z systemem iOS 14

Mimo że użytkownicy systemu iOS mogą ukrywać zdjęcia na telefonie iPhone i iPadzie, ukryty album ze zdjęciami jest nadal widoczny w aplikacji Zdjęcia. To rujnuje kluczowy cel ukrywania prywatnych multimediów, ponieważ każdy, kto zna urządzenie z systemem iOS, może łatwo uzyskać dostęp do ukrytych zdjęć. Na szczęście system iOS 14 (publiczna beta 5) eliminuje to ograniczenie, wprowadzając nowe ustawienie pozwalające ukrywać ukryty album w urządzeniach iPhone i iPad.

ukryć ukryty album w aplikacji Zdjęcia na ios
Nie widać ukrytych zdjęć na telefonie iPhone?

Jeśli nie możesz znaleźć ukrytego albumu na iPhonie po aktualizacji do iOS 14, to nie musisz się martwić. W systemie iOS 14 ukryty album domyślnie nie jest widoczny w menu Zdjęcia > Albumy.

Aby wyświetlić ukryte zdjęcia w systemie iOS 14 na telefonie iPhone, należy najpierw przełączyć pewne ustawienie w systemie iOS. Oto jak można to zrobić.

Jak znaleźć ukryte zdjęcia na telefonie iPhone lub iPadzie

1. Upewnij się, że na Twoim urządzeniu działa system iOS 14 (beta 5 lub nowsza).
  2. Przejdź do aplikacji Ustawienia.
  3. Przewiń w dół i stuknij przycisk Zdjęcia. ustawienia ios
  4. Włącz przycisk przełączania dla “Ukryty album“.

jak ukryć ukryty album ze zdjęciami w systemie iOS
    Ustawienia ukrywania i usuwania ukrytego albumu w systemie iOS 14

To wszystko. Ukryty album będzie teraz widoczny w aplikacji Zdjęcia. Aby go znaleźć, stuknij pozycję Albumy i przewiń ekran do dołu. Tutaj można zobaczyć Ukryte albumu w sekcji Narzędzia, obok opcji Importy i Ostatnio usunięte.

jak znaleźć ukryty album w zdjęciach na ios
Odzyskaj ukryte zdjęcia na telefonie iPhone

Samouczek wideo

Jak ukryć ukryty album w iOS 14?

Zobacz, jak możesz ukryć ukryte zdjęcia, jeśli wcześniej zmieniłeś ustawienia, aby je oglądać.

Aby ukryć ukryty album ze zdjęciami w systemie iOS 14, otwórz Ustawienia > Zdjęcia. Następnie wyłącz przełącznik obok opcji “Ukryty album”.

Ukryty album nie będzie teraz widoczny w zakładce Albumy > Narzędzia w aplikacji Zdjęcia. Do ukrytego albumu można dodawać zdjęcia, nawet jeśli jest on ustawiony tak, aby nie pojawiał się w bibliotece Zdjęcia.

UWAGA: Ukryty album będzie zawsze widoczny w oknie wyboru zdjęć, niezależnie od tego, czy jest widoczny w aplikacji Zdjęcia. Na przykład Twitter dla systemu iOS umożliwia dodawanie multimediów z albumu Ukryte, nawet jeśli jest on ustawiony jako ukryty.

Czy mogę zablokować ukryte zdjęcia w telefonie iPhone??

TL;DR NIE

Możliwość ukrywania ukrytych albumów w systemie iOS była jedną z najczęściej poszukiwanych funkcji. Mimo to użytkownicy, którzy chcą mieć w aplikacji Zdjęcia albumy chronione hasłem, będą zawiedzeni.

To dlatego, że użytkownicy systemu iOS nadal nie mogą zablokować ukrytych zdjęć hasłem. Oznacza to, że każdy, kto ma problemy z systemem iOS, może łatwo uzyskać dostęp do ukrytego albumu, przełączając to nowe ustawienie. Można to nazwać połowicznym wdrożeniem tak prostej funkcji. Podobnie jak w przypadku aplikacji Notatki, Apple powinno było zamiast tego dodać ochronę Face ID lub Touch ID, aby uzyskać dostęp do ukrytego katalogu.

Choć warto zauważyć, że ta konkretna funkcja jest część systemu iOS 14 beta które mogą zostać zmienione lub nawet usunięte w przyszłych aktualizacjach.