Jak uzyskać opcję „Zapisz i zakończ” w Firefoksie 4 na Mac OS X

Po zapoznaniu się z systemem OS X od razu zabrałem się do pobierania przeglądarki Firefox i Chrome na mojego MacBooka Pro, ponieważ domyślna, preinstalowana przeglądarka Safari nigdy nie była moim wyborem. Po uruchomieniu Firefoksa 4 na komputerze MAC zauważyłem, że w jego wersji dla komputerów Mac brakuje kilku przydatnych funkcji, takich jak „Zapisz karty i wyjdź”.

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Firefoksa 4 dla Windows, dla którego przygotowaliśmy proste rozwiązanie, które działa doskonale. Jednak zastosowanie tej samej sztuczki polegającej na ustawieniu przeglądarka.showQuitWarning wartość true w about:config nie włącza opcji ‘Zapisz i zakończ” w Firefoksie 4 na OSX.

Nie martw się, opracowałem alternatywny sposób, który przywraca tę przydatną opcję w Firefoksie 4 na Mac OS X. Aby zachować karty przy zamykaniu programu Firefox, NIE zamykaj go za pomocą czerwonego x znajdującego się w lewym górnym rogu okna przeglądarki. Zamiast tego przesuń kursor na ikonę Firefoksa w doku (zakładając, że Firefox jest przypięty do Docka), kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Zakończ. (Alternatywnie można użyć skrótu klawiaturowego Command + Q aby szybko zapisać i wyjść z programu Firefox).

Firefox_OSX_Dock_properties

Uwaga: Jeśli używasz MacBooka lub MacBooka Pro, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Firefoksa w Docku za pomocą jednego palca lub stuknij prawym przyciskiem myszy za pomocą dwóch palców na gładziku.

saveandquit_firefox4_OSX

Po wybraniu przycisku Zakończ zostanie wyświetlony stary komunikat z pytaniem „Czy chcesz, aby Firefox zapisał twoje karty?. KliknięcieZapisz i zakończ’ przywróci wszystkie zamknięte karty, gdy następnym razem uruchomisz Firefoksa. Mam nadzieję, że ta wskazówka się przyda. ��

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka