Jak włączyć weryfikację dwuetapową dla konta na Twitterze?

Twitter ma wreszcie wprowadzono nową funkcję bezpieczeństwa „weryfikacja logowania„, forma uwierzytelniania dwuskładnikowego, aby lepiej chronić swoje konto na Twitterze. Funkcja ta jest podobna do tej, którą niedawno wprowadziły Google, Dropbox i Microsoft, aby chronić swoje konta użytkowników przed hakerami. Proces obejmuje dwuskładnikowe uwierzytelnianie za pomocą telefonu, ponieważ na telefon wysyłany jest kod w wiadomości SMS, który użytkownik musi wprowadzić wraz z nazwą użytkownika i hasłem podczas logowania się na swoje konto twitterowe.

Aby włączyć weryfikację dwuetapową dla swojego konta na Twitterze, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

1. Odwiedź swoją stronę ustawienia konta strona.

2. Przewiń w dół do opcji „Wymagaj kodu weryfikacyjnego przy logowaniu.” Kliknij na link „dodaj telefon”, a następnie wybierz kraj, numer telefonu i operatora. Kliknij przycisk Aktywuj telefon.

3. Zostaniesz teraz poproszony o wysłanie SMS-a o treści GO na stronie 53000’ w celu aktywacji.

4. Włącz opcję “Wymagaj kodu weryfikacyjnego przy logowaniu”, a Twitter wyśle teraz na Twój telefon wiadomość testową, aby sprawdzić, czy telefon może odbierać wiadomości.

5. Kliknij „Tak” po otrzymaniu wiadomości testowej.

To wszystko. Teraz przy każdym logowaniu się na twitterze będziesz proszony o wprowadzenie sześciocyfrowego kodu (wysyłanego na twój telefon przez SMS).com.

Po włączeniu weryfikacji logowania istniejące aplikacje będą nadal działać bez zakłóceń. Jeśli chcesz zalogować się do swojego konta na Twitterze na innych urządzeniach lub w innych aplikacjach, odwiedź stronę strona z aplikacjami aby wygenerować tymczasowe hasło do zalogowania się i autoryzacji tej aplikacji.

~ Możesz nie być w stanie zapisać się do weryfikacji logowania, jeśli twitter nie obsługuje twojego operatora telefonii komórkowej.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka