Jak wyłączyć czerwone kropki powiadomień w aplikacji na Facebooku

plakietki powiadomień na facebooku

Wygląda na to, że Facebook zdał sobie sprawę z faktu, że powiadomienia w postaci kropek wewnątrz jego aplikacji są irytujące dla większości użytkowników. Dlatego właśnie firma testuje możliwość włączenia lub wyłączenia kropek powiadomień dla określonych kart w aplikacji Facebook. Dla tych, którzy nie wiedzą, że kropki powiadomień to czerwone kropki, które często pojawiają się na takich kartach, jak Obserwacje, Profil, Grupy i Menu. Te przyciągające uwagę czerwone kropki powiadomień pojawiają się, dopóki nie przejdziesz do konkretnej karty i nie przejrzysz oczekującej zawartości.

Aby ograniczyć ten problem, Facebook globalnie wprowadza nową funkcję dla ograniczonych użytkowników aplikacji na systemy iOS i Android. Po włączeniu tej funkcji można po prostu wyłączyć kropki powiadomień wyświetlane nad poszczególnymi kartami w aplikacji Facebook. Z pewnością pomoże Ci to w korzystaniu z Facebooka bez rozpraszania się lub utraty koncentracji. Oto jak możesz pozbyć się niepokojących czerwonych plakietek lub kropek powiadomień na Facebooku dla systemów Android i iOS.

Jak wyłączyć kropki powiadomień w serwisie Facebook w systemie Android

  1. Upewnij się, że Facebook jest zaktualizowany do najnowszej wersji.
  2. Otwórz aplikację Facebook i przejdź do zakładki Menu.
  3. Teraz przejdź do „Ustawienia & Prywatność > Ustawienia.
  4. Przewiń stronę z ustawieniami w dół i stuknij “Kropki powiadomień&#8221 w sekcji Powiadomienia.
  5. Wyłącz przełącznik dla żądanej karty (kart).
  6. To wszystko. Teraz nie zobaczysz czerwonych kropek na wybranych zakładkach.


wyłączanie kropek powiadomień w aplikacji facebook


Należy zauważyć, że liczba kart wyświetlanych w aplikacji Facebook zależy od interfejsu aplikacji i może się różnić w zależności od użytkownika. W ten sposób możesz włączyć lub wyłączyć plakietki powiadomień tylko dla kart widocznych w Twojej aplikacji.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka