Jak wyłączyć dźwięk migawki aparatu w systemie Android

Dźwięk kliknięcia migawki aparatu wbudowany domyślnie w Androida jest najbardziej irytującym i głośnym dźwiękiem wydawanym podczas robienia zdjęcia. Niestety, nie ma sposobu, aby wyciszyć przerażający dźwięk aparatu na niezrootowanym urządzeniu z Androidem, chyba że przełączysz go w tryb cichy, dosłownie, aby zrobić kilka zdjęć. Jeśli jednak masz urządzenie z roota lub korzystają z Cyanogen Mod (CM) niestandardowy ROM w telefonie z Androidem, to można całkowicie wyłączyć kliknięcie aparatu i robić zdjęcia po cichu, nie przeszkadzając kolegom.

Jest to dość prosta metoda, która po prostu wymaga rootowania i nie wykonywać żadnych złożonych zadań. Powinno to działać na większości telefonów z Androidem (zrootowanych) i tych z systemem CM7. Próbowaliśmy to zrobić na LG Optimus One z void #na zawsze zainstalowano niestandardowy ROM i wszystko działa idealnie.

Kroki do wyłączenia/wyciszenia dźwięku kamery CyanogenMod w telefonie z Androidem –

1. Zainstaluj ES File Explorer na swoim telefonie.

2. Uruchom Eksploratora plików ES, przejdź do jego Ustawienia > Katalog domowy. Zmień wartość domyślną (/sdcard/) na (/).

3. Następnie przejdź do dolnej części ustawień i włącz opcję „Root Explorer. Kliknij stronę Tak kiedy Funkcja eksperymentalna Wyskakuje okienko, aby nadać mu uprawnienia superużytkownika. Zaznacz także poleZamontuj system plikówaby zamontować system jako zapisywalny.

ES Eksplorator plików_ustawienia

4. Następnie otwórz menu Lokalna strona katalog w Eksploratorze plików ES. Przejdź do:

"/system/media/audio/ui/camera_click.ogg"

ES Eksplorator plików_local

5. Stuknij w camera_click.ogg i zmień jego nazwę na camera_click.mp3.

To jest to. Otwórz aparat i zrób zdjęcie. Voila! Koniec z dźwiękiem migawki. ��

Tip: Jeśli używasz CM 7.1.0, to teraz można szybko wyłączyć dźwięk migawki aparatu z ustawień: Ustawienia > Ustawienia CyanogenMod > Dźwięk > Wycisz migawkę aparatu.

Źródło: CM Forum

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka