Jak wyłączyć powiadomienia podczas spotkań Zoom na komputerze Mac?

Nawet od czasu pandemii wirusa COVID-19 aplikacje do wideokonferencji, takie jak Zoom, Google Meet i Microsoft Teams, stały się nową normą w naszym życiu. Najwyraźniej miliony ludzi, w tym pracownicy biurowi, studenci i profesjonaliści, używają aplikacji Zoom, aby pozostać w kontakcie. Zoom to świetne rozwiązanie dla osób pracujących w domu, studentów uczęszczających na zajęcia online i łączących się wirtualnie z bliskimi.

Jeśli używasz komputera Mac, być może otrzymujesz częste powiadomienia z różnych aplikacji. Powiadomienia informują Cię o otrzymaniu wiadomości e-mail, rozmowy FaceTime lub przypomnienia o zadaniach do wykonania. Jednocześnie powiadomienia często pojawiają się, gdy prowadzimy ważną rozmowę lub spotkanie w trybie Zoom. Może to być rozpraszające i irytujące, zwłaszcza jeśli otrzymujesz wiele powiadomień, na których Ci nie zależy.

Na szczęście Zoom domyślnie wycisza powiadomienia, gdy dzielisz ekran z osobą prowadzącą rozmowę wideo. Aplikacja nie pozwala jednak użytkownikom na wyłączenie powiadomień podczas korzystania z funkcji Powiększenie, prawdopodobnie dlatego, że nie może kontrolować natywnej funkcji systemu macOS.

Jak zatrzymać powiadomienia przerywające działanie funkcji Zoom?

Nie martw się, Istnieje proste obejście pozwalające wyciszyć powiadomienia na komputerze Mac podczas rozmowy w trybie Zoom. Co więcej, osoby korzystające z programu macOS Monterey czy można używać Focus automatyczne wyłączanie powiadomień podczas korzystania z funkcji Zoom na komputerze Mac.

Zobaczmy teraz, jak pozbyć się powiadomień podczas spotkań Zoom na macOS Big Sur i Monterey.

Jak zatrzymać powiadomienia podczas korzystania z funkcji Powiększenie na komputerze Mac?

Na macOS Big Sur

 1. Na pasku menu na komputerze Mac kliknij ikonę ‘Centrum sterowania&#8221 w prawym górnym rogu. centrum sterowania na pasku menu w systemie macOS Big Sur
 2. Kliknij ikonę ‘półksiężyca&#8221 w Centrum sterowania, aby włączyć funkcję „Nie przeszkadzać” na czas nieokreślony. jak zatrzymać powiadomienia podczas połączenia w trybie zbliżeniowym na komputerze mac
 3. Opcjonalnie: Otwórz kontrolkę Nie przeszkadzać i wybierz żądany czas trwania, np. 1 godzinę, do dzisiejszego wieczora lub do jutra.

  Włączanie trybu

  jak wyciszyć powiadomienia podczas korzystania z zoomu na komputerze mac

 4. Na pasku menu pojawi się teraz ikona półksiężyca wskazująca, że tryb Nie przeszkadzać (DND) jest włączony.

To wszystko. Teraz nie będziesz widzieć żadnych powiadomień, banerów ani słyszeć dźwięków podczas spotkań w Zoomie.

WSKAZÓWKA: Aby szybko włączyć lub wyłączyć tryb DND, kliknij datę i godzinę (w prawym górnym rogu), naciskając i przytrzymując klawisz Opcje klawisz.

Na macOS Monterey

Podobnie jak w systemach iOS 15 i iPadOS 15, nowy tryb Focus w macOS Monterey oferuje możliwość automatycznego wyciszania powiadomień podczas korzystania z określonych aplikacji. Pozwala to uniknąć kłopotów związanych z ręcznym włączaniem i wyłączaniem funkcji Nie przeszkadzać.

Wykonaj poniższe kroki, aby wyłączyć powiadomienia podczas korzystania z funkcji Zoom na macOS Monterey 12.0.

 1. Na komputerze Mac kliknij logo Apple w lewym górnym rogu i otwórz Preferencje systemowe. otworzyć preferencje systemowe na komputerze Mac
 2. W Preferencjach systemowych przejdź do ‘Powiadomienia & Skup się”. powiadomienia i fokus w systemie macos
 3. Kliknij kartę ‘Fokus. fokus na macos monterey
 4. W obszarze Ogniskowanie kliknij ikonę + ikona na dole po lewej stronie, aby dodać nowe Skupienie. dodaj tryb ostrości na macos monterey
 5. Wybierz opcję ‘Niestandardowe&#8221, nadaj swojemu Focusowi nazwę, taką jak ‘Zoom&#8221, i kliknij ‘Dodaj&#8221. tworzenie fokusa w systemie macos monterey
 6. Wybierz fokus (w lewym panelu), który właśnie dodałeś.
 7. W sekcji ‘Włącz automatycznie” kliknij ikonę + i wybierz ‘Dodaj automatyzację opartą na aplikacji”. automatyczne wyłączanie powiadomień podczas korzystania z zoomu na macos monterey
 8. Typ Powiększenie w polu wyszukiwania wybierz pozycję zoom.us aplikację i naciśnij przycisk ‘Dodaj. dodawanie automatyzacji aplikacji na macos monterey

To wszystko. Twoja automatyka została utworzona.

Od tej pory funkcja Nie przeszkadzać będzie włączać się automatycznie, gdy otwarte będzie okno Powiększenia, i wyłączać się po przejściu do innej aplikacji lub ekranu.

Powiadomienie ‘Nie przeszkadzać” pojawia się na krótko, gdy tryb DND zostanie włączony lub wyłączony podczas otwierania lub zamykania aplikacji Zoom. Niestandardowa ikona trybu Focus pojawia się także na pasku menu, wskazując, że tryb DND jest aktywny.

jak wyłączyć powiadomienia na macu podczas spotkania w zoomie
Zoom na Macu

UWAGA: Funkcja Nie przeszkadzać lub Focus zostanie natychmiast wyłączona, gdy tylko przejdziesz do innej aplikacji lub okna. Upewnij się, że podczas spotkania lub rozmowy wideo okno aplikacji Zoom pozostaje aktywne.

W systemie macOS Catalina lub wcześniejszym

Wystarczy użyć poniższego skrótu klawiaturowego, aby włączyć lub wyłączyć tryb „Nie przeszkadzać” w systemach macOS Catalina, Mojave i wcześniejszych.

Przytrzymaj klawisz Opcja i kliknij przycisk Centrum powiadomień ikona na pasku menu (prawy górny róg ekranu). Ikona Centrum Powiadomień (trzy linie) zostanie wyszarzona, co oznacza, że tryb DND jest włączony. Aby wyłączyć funkcję DND, użyj ponownie tego samego skrótu.

wyłączanie dnd na macu

ikona centrum powiadomień na komputerze mac

Należy pamiętać, że jeśli nie włączysz ponownie powiadomień, tryb Nie przeszkadzać wyłączy się automatycznie następnego dnia.

Jak wyłączyć powiadomienia podczas udostępniania ekranu w aplikacji Zoom

Może to być kłopotliwe, gdy osoba, z którą dzielisz ekran, widzi przychodzące powiadomienia. Na szczęście aplikacja Zoom ma wbudowane ustawienie, które pozwala zatrzymać powiadomienia z ekranu udostępniania.

Jak ukryć powiadomienia podczas udostępniania ekranu w aplikacji Zoom dla macOS,

 1. Otwórz aplikację Zoom.
 2. Przejdź do Ustawień (ikona koła zębatego) w prawym górnym rogu.
 3. W Ustawieniach wybierz zakładkę “Udostępnianie ekranu&#8221.
 4. Zaznacz ustawienie ‘Wycisz powiadomienia systemowe, gdy udostępniasz pulpit. jak ukryć powiadomienia z ekranu współdzielonego w powiększeniu na komputerze mac

Mam nadzieję, że ten przewodnik okazał się pomocny.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka