Jak wyłączyć przeglądarkę wewnętrzną w aplikacji Facebook dla systemu Android

Z opóźnieniem, Facebook dla Androida zaczął otwierać łącza do stron internetowych we własnej wewnętrznej przeglądarce, zamiast ładować je w domyślnej przeglądarce urządzenia. Wydaje się, że jest to funkcja beta, którą Facebook obecnie testuje losowo z niektórymi użytkownikami, ponieważ nie ma żadnej aktualizacji związanej z nią w dzienniku zmian aplikacji w sklepie Play. Mieliśmy okazję wypróbować tę nową funkcję i wygląda ona imponująco, ponieważ strony internetowe wydają się otwierać szybciej, bezpośrednio w aplikacji Facebook. Ale są pewne błędy, takie jak link do filmów z YouTube również otwiera się w wewnętrznej przeglądarce Facebooka, nie dając szybkiej opcji, aby otworzyć je za pomocą konkretnej aplikacji.

Wewnętrzna przeglądarka w aplikacji Facebook dla systemu Android jest z pewnością przydatna i oferuje szybszy dostęp do stron internetowych bez konieczności otwierania ich w przeglądarce innej firmy. Przeglądarka zawiera kilka opcji, takich jak udostępnianie łącza do strony w nowym poście, udostępnianie łącza kontaktom w komunikatorze, kopiowanie łącza, zapisywanie łącza i wreszcie otwieranie go w innej przeglądarce lub aplikacji.

Screenshot_2014-11-04-18-40-33

Na wszelki wypadek, gdybyś miał tę nową funkcję i nie był nią zachwycony. Następnie można łatwo przełączyć się z powrotem na domyślną przeglądarkę urządzenia z systemem Android, taką jak Google Chrome. Aby wyłączyć wewnętrzną przeglądarkę internetową Facebooka dla systemu Android, otwórz aplikację Facebook i przejdź do menu aplikacji. Teraz przewiń w dół, otwórz opcję „Ustawienia aplikacji” i zaznacz opcję o nazwie „Zawsze otwieraj linki za pomocą zewnętrznej przeglądarki”, aby ją włączyć.

Screenshot_2014-11-04-18-54-44

To wszystko! Teraz adresy URL witryn będą się ładować w domyślnej przeglądarce telefonu, tak jak wcześniej.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka