Jak wyłączyć tryb incognito w przeglądarce Google Chrome dla systemu Android?

wyłączanie trybu incognito w chrome na androidzie

Jeśli masz w domu dzieci, powinieneś uważnie je obserwować, zwłaszcza jeśli są przyklejone do telefonów komórkowych. Dzieci zwykle używają smartfonów do grania w gry lub oglądania filmów rozrywkowych, ale nie przeszkadza im to w wykonywaniu innych czynności, takich jak przeglądanie stron internetowych. Jako rodzic możesz zainstalować aplikację do kontroli rodzicielskiej lub oprogramowanie do monitorowania stron internetowych, aby śledzić aktywność swoich dzieci w sieci.

Nie jest to jednak najwygodniejsze podejście. Osoby zaniepokojone mogą raczej wybrać opcję zablokowania trybu incognito w przeglądarce Google Chrome dla systemu Android. To dlatego, że tryb Incognito w Chrome pozwala użytkownikom na prywatne przeglądanie stron internetowych. W rezultacie historia przeglądarki, historia wyszukiwania, pliki cookie i dane witryn nie są zapisywane w przypadku stron internetowych otwartych w trybie Incognito. Być może dzieci są świadome istnienia Incognito aka Prywatne przeglądanie może być używane do oglądania nieodpowiednich treści lub czegoś, do czego nie chcesz, aby mieli dostęp.

Użytkownicy smartfonów z systemem Android mogą poradzić sobie z tym problemem, wyłączając funkcję Incognito w przeglądarce Chrome zamiast blokować dostęp lub zabezpieczać hasłem aplikację Chrome. Choć dzieci nadal mogą usuwać historię przeglądania podczas surfowania po Internecie w trybie standardowym, można to jednak łatwo sprawdzić. Tutaj kładziemy nacisk na przeglądarkę Chrome, ponieważ jest ona preinstalowana na większości urządzeń z Androidem i nie można jej odinstalować. Bez dalszej zwłoki zobaczmy, jak zablokować przeglądarkę Incognito w systemie Android.

Wyłącz przeglądanie w trybie incognito w Chrome na Androidzie bez roota

Aby to zrobić, zainstaluj program Incoquito z Google Play. Jest to bezpłatna aplikacja, która pozwala całkowicie zablokować dostęp do trybu przeglądania incognito w przeglądarce Chrome dla systemu Android w wersji 51.0.2698.0 lub później. Aplikacja wymaga dostępu do powiadomień, aby mogła działać. Posiada dwa tryby &#8211 uniemożliwiania otwierania kart i automatycznego zamykania kart (po wyłączeniu ekranu lub po upływie określonego czasu).


Preferujemy tryb zapobiegania zakładkom, w którym można również wyświetlić wyskakujące okienko z niestandardowym tekstem, które pojawia się po przejściu do trybu Incognito lub karty. Dostępna jest opcja blokady ustawień, która umożliwia ustawienie blokady pinezką, aby zapobiec nieautoryzowanym zmianom. Istnieje również możliwość włączenia lub wyłączenia funkcji Incoquito za pomocą jednego kliknięcia.

Po skonfigurowaniu za każdym razem, gdy otworzysz nową kartę incognito, Chrome wyświetli po prostu wyskakujący komunikat (jeśli jest włączony) i nie przełączy się do trybu incognito. Opcja “Nowa karta Incognito” pojawi się zwykle w przeglądarce Chrome.

Uwaga: Zaleca się ukrycie aplikacji lub uniemożliwienie odinstalowania programu Incoquito, aby upewnić się, że działa on aktywnie. A wersja płatna Aplikacja jest również wyposażona w dodatkowe funkcje, takie jak wykrywanie i zapobieganie odinstalowywaniu, strażnik ustawień Androida, blokowanie dostępu do aplikacji YouTube oraz tryb monitorowania.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka