Teraz odinstaluj wiele aplikacji jednocześnie w systemie Android za pomocą Sklepu Google Play

W Sklepie Play dostępnych jest mnóstwo aplikacji, a większość z nich można pobrać za darmo. Nie jest tajemnicą, że często mamy tendencję do pobierania różnych aplikacji na nasze urządzenia z systemem Android, nie zastanawiając się nad ich zastosowaniem. Po pewnym czasie takie aplikacje zajmują sporo miejsca na naszych smartfonach. Może to również spowodować spowolnienie działania, dlatego najlepiej pozbyć się takich nieużywanych aplikacji. Chociaż możesz łatwo usunąć niechciane aplikacje z urządzenia z systemem Android. Jeśli jednak z czasem nagromadziło się wiele aplikacji, które chcesz usunąć, może to być żmudna praca.

Dzieje się tak dlatego, że w systemie Android można odinstalować lub usunąć tylko jedną aplikację naraz. Istnieją jednak pewne aplikacje innych firm, które umożliwiają zbiorcze odinstalowanie wielu aplikacji naraz. Ponadto istnieje kilka niestandardowych interfejsów użytkownika, takich jak ZenUI firmy Asus i TouchWiz UI firmy Samsung, które zawierają opcję wsadowego odinstalowywania aplikacji. Ku naszemu zaskoczeniu Google dodał ostatnio nową opcję zarządzania pamięcią masową w Sklepie Play. Nowa funkcja pokazuje również wykorzystane miejsce w pamięci masowej i pozostałe miejsce. To nie wszystko – wyświetlana jest również lista wszystkich aplikacji zainstalowanych przez użytkownika na urządzeniu wraz z ich rozmiarem.

Domyślnie aplikacje na liście są posortowane według ich użycia, tak że te najmniej używane są wyświetlane na górze. Co więcej, użytkownicy mogą sortować aplikacje według rozmiaru, zużycia danych lub alfabetycznie. Warto zauważyć, że można wybrać wiele aplikacji i odinstalować je za jednym razem. W ten sposób można szybko zwolnić miejsce, zamiast ręcznie odinstalowywać każdą aplikację.

Jak usunąć wiele aplikacji naraz w systemie Android

Aby wsadowo usunąć wiele aplikacji na Androida w Google Play, wykonaj poniższe kroki:

  1. Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji Sklepu Google Play.
  2. Otwórz Google Play i stuknij menu hamburgerowe w lewym górnym rogu.
  3. Stuknij w “Moje aplikacje i gry&#8221 i przejdź do zakładki “Zainstalowane&#8221.
  4. W tym miejscu można zauważyć nową opcję “Pamięć masowa&#8221. Otwórz.
  5. Zaznacz wszystkie aplikacje, które chcesz usunąć, i dotknij przycisku “Uwolnij&#8221 na dole.
  6. W sklepie Play pojawi się teraz pole potwierdzenia. Ponownie naciśnij przycisk Free Up.

To wszystko! Wszystkie wybrane przez Ciebie aplikacje zostaną natychmiast usunięte z Twojego urządzenia.

via [mask_link href="https://techpp.com/2019/01/24/uninstall-multiple-apps-android/" target="_blank"]Techpp[/mask_link]

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka