Jak wymienić baterię urządzenia Apple AirTags w domu

jabłkowy AirTag

Na wczorajszym wydarzeniu Spring Loaded, Apple zdjął okładki z długo oczekiwanego “AirTag“. Apple AirTag to małe i lekkie akcesorium przeznaczone dla użytkowników iPhone’a, które pozwala im śledzić swoje rzeczy. Można po prostu przyczepić AirTags do swoich rzeczy, takich jak klucze, plecak, torebka lub torba na bagaż, aby je bezpiecznie odnaleźć. AirTag, wyposażony w układ U1 firmy Apple, wykorzystuje technologię Ultra-Wideband do precyzyjne wyszukiwanie. W przypadku zgubienia przedmiotu użytkownicy iPhone’a mogą łatwo śledzić i lokalizować swoje urządzenie AirTag za pomocą funkcji Znajdź moją aplikację.

śledzenie urządzenia AirTag na telefonie iPhone

Oprócz wodo- i pyłoodporności IP67, najlepszą cechą urządzenia AirTag jest bateria wyjmowana przez użytkownika, która ma wystarczyć na około rok pracy. Jest to konstrukcja przyjazna konsumentom, ponieważ można zdjąć pokrywę i łatwo wymienić baterię. Bardziej interesujący jest fakt, że AirTag jest wyposażony w standardową baterię CR2032 Bateria 3V, wyprodukowana przez firmę Panasonic w Indonezji. Ta litowa bateria monetarna jest tania i powszechnie dostępna na rynku.

bateria wymienna do AirTag
CR2032 – bateria zastępcza do Apple AirTags

Co więcej, iPhone poinformuje Cię, gdy bateria danego urządzenia AirTag będzie na wyczerpaniu. W ten sposób można się upewnić, kiedy należy wymienić baterię AirTag na nową. Fabrycznie zainstalowana bateria wystarcza na wystarczająco długo, ale może się rozładować przed upływem roku, ponieważ żywotność baterii urządzenia AirTag zależy od sposobu jego użytkowania.

Teraz, gdy już wiemy, że bateria AirTag jest wymienialna przez użytkownika, zobaczmy, jak wymienić baterię AirTag.

Jak wymienić baterię w urządzeniu AirTags

  1. Zamówienie a Bateria CR2032 lub kup taki w lokalnym sklepie. Łatwo dostępne są opakowania zawierające 4, 5 i 6 baterii.
  2. Odwróć urządzenie AirTag do góry nogami na płaskiej i twardej powierzchni.
  3. Naciśnij tylną pokrywę i obróć ją w kierunku przeciwnym lub przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
  4. Zdejmij pokrywę i wyciągnij baterię.
  5. Umieść nową baterię w ten sam sposób, tak aby wygrawerowany tekst był widoczny na górnej stronie.
  6. Włóż tylną pokrywę z powrotem na miejsce i obróć ją w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Pokrywa będzie lekko lewitować, gdy znajdzie się we właściwej pozycji.

Samouczek wideo (dzięki uprzejmości Apple)

Dla wygody użytkowników zamieszczamy demonstrację wideo przygotowaną przez Apple.

Mam nadzieję, że to Ci się przyda.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka