Jak wyświetlać i zapisywać zdjęcia z Twittera w oryginalnym rozmiarze

Jako medium społecznościowe i platforma mikroblogowa, uwielbiam Twittera bardziej niż jakikolwiek inny serwis społecznościowy i aktywnie korzystam z niego tweetowanie już od 10 lat. Jak wszyscy wiemy, obrazy i zdjęcia odgrywają ważną rolę dla użytkowników, wydawców internetowych, takich jak my, i nie tylko. Stąd często znajduję potrzebę pobrania obrazu z Twittera, aby użyć go w innym miejscu lub po prostu zapisać w galerii, aby obejrzeć go później.

Jedynym problemem jest to, że obrazy przesyłane na portale społecznościowe są mocno kompresowane i zmieniane, co w pewnym stopniu obniża ich jakość. Używając Twittera przez tak długi czas, zawsze miałem wrażenie, że nie możemy zapisywać obrazów w ich oryginalnym rozmiarze. Dopiero niedawno się o tym dowiedziałem i pomyślałem, że warto się tym podzielić.

otwieraj obraz w nowej karcie

Aby przetestować, przesłałem zdjęcie DSLR o rozdzielczości 6000 x 4000 przez interfejs internetowy Twittera. Ogólnie rzecz biorąc, każdy może pobrać normalną wersję obrazu, po prostu klikając prawym przyciskiem myszy i zapisując ją. Aby pobrać dużą wersję, musisz kliknąć na obrazek w tweecie, a następnie go zapisać. Jednak uzyskanie oryginalnego rozmiaru obrazu na Twitterze nie jest proste, ale można to zrobić w prosty sposób. Dowiedzmy się, jak to zrobić!

Pobieranie obrazów z Twittera w oryginalnym rozmiarze

Otwórz normalną wersję obrazka w nowej karcie. Wystarczy dodać :orig do adresu URL zdjęcia i naciśnij enter. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i zapisz go w swoich plikach do pobrania. Pamiętaj, aby zmienić nazwę i rozszerzenie pobranego pliku z obrazem.

dołączanie adresu oryginalnego do adresu url obrazu

zmiana nazwy zdjęcia

Podobnie, jeśli wyświetlana jest duża wersja obrazu, wówczas zamień duże na oryginalne aby otworzyć oryginalny obraz.

zamień duże na oryginalne

Aby się zorientować, porównaliśmy rozdzielczość i rozmiar obrazu w różnych wersjach.

  • Normalna – 1200px × 800px | 156KB
  • Duża – 2048px x 1365px | 385KB
  • Oryginał – 4096px × 2730px | 1.5MB
  • Przesłane – 6000px x 4000px | 10.5MB

Alternatywnie, użytkownicy, którzy często zapisują obrazy, mogą skorzystać z tego Rozszerzenie Google Chrome który oferuje różne opcje dostosowywania i znacznie ułatwia powyższe zadanie.

Należy zauważyć, że nawet oryginalna wersja jest skompresowana i zmniejszona, ale widać znaczną różnicę, gdy porównamy szczegóły z normalną lub dużą wersją.

Jak pobierać obrazy w oryginalnym rozmiarze w nowym serwisie Twitter

Aktualizacja (13 września 2019 r.) – Po wprowadzeniu nowego Twittera dla komputerów stacjonarnych procedura zapisywania obrazów w oryginalnym rozmiarze nieco się zmieniła. W przeciwieństwie do wcześniejszych rozwiązań, teraz nie trzeba zmieniać nazw plików graficznych po zapisaniu ich na komputerze. Dzieje się tak, ponieważ zdjęcia są teraz zapisywane w .rozszerzenie jpeg i można je bezpośrednio przeglądać. Teraz pozwól nam poprowadzić Cię przez niezbędne kroki.

  1. Otwórz normalną wersję obrazu, który chcesz zapisać. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy na obrazek i wybierz “Otwórz obrazek w nowej karcie”.
  2. Zamień składnię “small” na “orig” w adresie URL obrazka i naciśnij enter. Opcjonalnie możesz zastąpić małe przez “duże&#8221, jeśli wolisz stosunkowo mniejszy rozmiar. pobieranie zdjęć z twittera w oryginalnym rozmiarze
  3. Kliknij obraz prawym przyciskiem myszy i zapisz go w wybranym miejscu.

To wszystko. Pobrany obraz zostanie zapisany w najwyższej dostępnej rozdzielczości i w formacie JPEG.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka