Jak wyświetlić procent baterii w telefonie iPhone 13 i 13 Pro?

W iPhonie 8 i wcześniejszych urządzeniach użytkownicy mają możliwość włączenia wyświetlania procentowej wartości baterii na pasku stanu. Nie jest to jednak możliwe w przypadku iPhone’a X i nowszych iPhone’ów wyposażonych w Face ID. Dzieje się tak, ponieważ szerokie wycięcie w górnej części ekranu iPhone’a nie oferuje wystarczająco dużo miejsca, aby wyświetlić ikonę procentu baterii.

Tymczasem iPhone 13 jest wyposażony w 20 procent mniejsze wycięcie, Dzięki temu jest wystarczająco dużo miejsca, aby wyświetlić dokładną wartość pozostałej baterii. Niestety, mimo mniejszego wycięcia iPhone 13 nadal nie pokazuje procentowej wartości baterii na pasku stanu. Choć Apple może dodać tę funkcję jako opcję w Ustawieniach w przyszłej aktualizacji iOS 15.

W iPhone’ie 13 nie można włączyć procentowego wskaźnika naładowania baterii na pasku stanu. Mimo to nadal można sprawdzić, ile dokładnie baterii pozostało w telefonie iPhone. Oto różne sposoby na sprawdzenie poziomu naładowania baterii w telefonie iPhone 13, 13 mini, 13 Pro lub 13 Pro Max.

Jak sprawdzić procent baterii w telefonie iPhone 13

Korzystanie z Centrum sterowania

Za pomocą Centrum sterowania można wyświetlić wskaźnik naładowania baterii za pomocą gestu machnięcia, niezależnie od ekranu lub aplikacji, na której się znajdujemy.

Aby wyświetlić procentowy stan baterii, przesuń palcem w dół w prawym górnym rogu ekranu, aby otworzyć Centrum sterowania. Procent baterii pozostałej w telefonie iPhone zostanie wyświetlony w prawym górnym rogu.

Jak sprawdzić procent baterii w telefonie iPhone 13 i 13 pro?

Zaletą tej metody jest to, że pozwala sprawdzić stan baterii nawet wtedy, gdy iPhone jest zablokowany. Aby pozostała bateria była widoczna na ekranie blokady, upewnij się, że dostęp do Centrum sterowania jest włączony, gdy urządzenie jest zablokowane.

Do tego, przejdź do Ustawienia > Face ID & Passcode. Przewiń w dół do sekcji “Zezwalaj na dostęp po zablokowaniu&#8221 i włącz przełącznik obok “Centrum sterowania”.

zezwalaj na dostęp do centrum sterowania z ekranu blokady

Z poziomu ekranu głównego

Przeciągnij palcem w prawo od lewej krawędzi Ekranu głównego lub Ekranu blokady, aby uzyskać dostęp do Widoku dnia na telefonie iPhone. Tutaj znajdziesz widżet baterii wraz z widżetami innych aplikacji.

zobacz widżet baterii na telefonie iPhone 13

Jeśli brakuje widżetu baterii, przewiń stronę z widokiem dnia dzisiejszego do dołu i stuknij w “Edytuj”. Teraz stuknij przycisk + przycisk w lewym górnym rogu wyszukaj widżet Baterie i dodaj widżet.

Zapytaj Siri

Procent baterii w telefonie iPhone 13 można też sprawdzić za pomocą Siri, wirtualnego asystenta systemu iOS. Choć nie jest to najwygodniejszy sposób, to jednak spełnia swoje zadanie. Ponadto, aby sprawdzić stan baterii za pomocą Siri, nie musisz odblokowywać iPhone’a ani widzieć ekranu.

poprosić Siri o pokazanie stanu baterii w telefonie iPhone 13 pro
Siri pokazuje stan baterii

Aby uruchomić Siri, powiedz “Hej Siri&#8221 lub naciśnij długo przycisk boczny po prawej stronie iPhone’a. Następnie użyj jednego z poniższych poleceń głosowych.

 • Hej, Siri, ile zostało baterii?
 • Jaki jest procent stanu mojej baterii?
 • Ile baterii mi pozostało?
 • Bateria po lewej stronie

Siri wyświetli wtedy stan w postaci tekstu i odczyta także stan baterii.

Wyświetlanie procentowej zawartości baterii na ekranie głównym iPhone’a 13

Czy chcesz, aby procent baterii był stale widoczny na iPhonie 13?? W takim przypadku możesz umieścić widżet baterii na ekranie głównym, aby procentowa wartość baterii była widoczna przez cały czas.

cały czas pokazywać procent baterii w telefonie iphone 13
Wyświetlanie procentowej zawartości baterii na ekranie głównym iPhone’a 13

Aby dodać widżet baterii do ekranu głównego iPhone’a 13, wykonaj poniższe kroki.

 1. Długie naciśnięcie (stuknięcie i przytrzymanie) pustego obszaru na ekranie głównym.
 2. Stuknij w + ikona w lewym górnym rogu. dodawanie widżetów w systemie iOS 15
 3. W sekcji Widżety wyszukiwania przewiń w dół i stuknij przycisk Baterie widżet. widżety w systemie iOS 15 na telefonie iPhone
 4. Wybierz rozmiar widżetu – mały, średni lub duży. Wskazówka: Wybierz mały widżet 2×2 dla iPhone’a. jak dodać widżet baterii na telefonie iPhone 13
 5. Stuknij w “Dodaj widżet” i naciśnij przycisk Wykonano.

WSKAZÓWKA: Możesz tworzenie lub edytowanie widżetu Smart Stack Aby połączyć widżet baterii z innymi widżetami.

RELATED: Jak naładować iPhone’a 13, 13 Pro lub 13 Pro Max?

Sprawdzanie poziomu baterii podczas ładowania

Podczas ładowania iPhone pokazuje na krótko procentowy wskaźnik naładowania. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy używasz kabla Lightning, ładowarki bezprzewodowej z certyfikatem Qi czy ładowarki MagSafe.

Aby sprawdzić poziom naładowania baterii iPhone’a 13 podczas ładowania, wystarczy stuknąć w ekran, gdy urządzenie jest zablokowane.

jak sprawdzić poziom baterii iphone'a 13 podczas ładowania

Więcej wskazówek dotyczących iPhone’a 13:

 • Jak ponownie uruchomić i wyłączyć iPhone’a 13 i 13 Pro?
 • Jak wymusić zamknięcie aplikacji na telefonie iPhone 13?
 • Dodawanie skrótu do latarki na ekranie głównym iPhone’a 13
 • Jak dodać nagrywanie ekranu do Centrum sterowania na telefonie iPhone 13?
 • Jak dodać widżet zegara cyfrowego z sekundami na ekranie głównym iPhone’a?
Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka