Jak zainstalować i uruchomić system Android 4.0 Emulator Ice Cream Sandwich w systemie Windows

Android 4.0 aka Ice Cream Sandwich, najnowsza i najbardziej zaawansowana wersja systemu operacyjnego Android, wprowadza udoskonalony, piękny i ujednolicony interfejs użytkownika dla telefonów i tabletów. Oprócz nowego, eleganckiego wyglądu, ICS oferuje wiele innowacyjnych funkcji dla użytkowników i programistów. Niektóre z nowo dodanych kluczowych funkcji w ICS to &#8211 łatwa wielozadaniowość, bogate powiadomienia, konfigurowalne ekrany główne, widżety z możliwością zmiany rozmiaru, natywna obsługa przechwytywania zrzutów ekranu, ulepszona przeglądarka, ulepszone wprowadzanie tekstu i sprawdzanie pisowni, przeprojektowana Galeria z edytorem zdjęć, i wiele innych. Zobacz Android 4.0 Platforma Highlights.

Podobno Galaxy Nexus jest pierwszym urządzeniem z preinstalowanym systemem Android 4.0, aby zapewnić czystą obsługę Google. ICS ma być oficjalnie dostępny dla kilku innych high-endowych smartfonów z Androidem, ale nie nastąpi to w najbliższym czasie. Android 4.Platforma 0 jest dostępna jako komponent do pobrania w Android SDK, umożliwiając programistom tworzenie i testowanie swoich aplikacji na Androidzie 4.0 z emulatorem Androida. Zainteresowani użytkownicy mogą również przetestować i poznać wspaniały interfejs i funkcje systemu ICS, instalując oficjalny system Android 4.0 emulator na swoim komputerze.

Kroki do zainstalowania Androida 4.0 Emulator Ice Cream Sandwich w systemie Windows –

1. Pobierz Android SDK. (wybierz opcję .plik zip dla Windows)

2. Wypakuj zawartość pliku Zip do folderu na pulpicie.

3. UruchomMenedżer SDK.exe’ z folderu. Zaznacz pakietAndroid 4.0 (API 14)i kliknij „Zainstaluj pakiety”.

Poczekaj, aż wszystkie składniki pakietu zostaną pobrane. (Wymaga Internetu i może potrwać dość długo, w zależności od szybkości połączenia).) Pojawi się nowe okno, wystarczy wybrać Zaakceptuj stronę i kliknij przycisk Zainstaluj.

4. Po zainstalowaniu wszystkich pakietów zostanie wyświetlone okno z prośbą o ponowne uruchomienie ADB. Wystarczy kliknąć Tak.

5. Teraz uruchom ’Menedżer AVD.exe” z katalogu wymienionego w kroku 2. Kliknij na „Nowy”, aby utworzyć nową płytę AVD. Nadaj AVD nazwę, wybierz cel jako Android 4.0, wybierz żądaną skórkę i Utwórz AVD. (Wybraliśmy HVGA, rozmiar pamięci RAM urządzenia może być również określony).)

Uwaga: Emulator zużywa dużo zasobów procesora, więc ustaw wyższe parametry tylko jeśli masz mocny system.

6. Wybierz swoje urządzenie AVD z Menedżera AVD i kliknij przycisk Start. Następnie uruchom go.

To wszystko. Android 4.Emulator 0 uruchomi się teraz i wyświetli ekran główny ICS. ��

Emulatorem można sterować zarówno za pomocą myszy, jak i klawiatury. Może działać nieco wolniej, ponieważ jest to program intensywnie korzystający z pamięci. Emulator ICS posiada zestaw wirtualnych przycisków i klawiaturę, dzięki czemu można go obsługiwać jak telefon. Poznaj różne funkcje, ustawienia i menu systemu ICS za pomocą tego emulatora, aby szybko poznać większość fajnych rzeczy!

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka