Jak zapisać historie na Snapchacie dla Androida

Na początku tego miesiąca Snapchat w końcu udostępniono nowa, szybka i znacznie ulepszona wersja aplikacji dla systemu Android. Zaktualizowany Snapchat dla Androida został całkowicie przerobiony i jest teraz zgodny z wersją dla systemu iOS. Chociaż niektóre elementy wystroju w wersjach Snapchata na iOS i Androida nadal się różnią. A jeśli w międzyczasie przesiadłeś się na Instagram, zauważysz dużą zmianę w nowym interfejsie użytkownika Snapchata. W nowej wersji aplikacji całkowicie zmieniono ustawienia dotyczące zapisywania Twoich historii. Dowiedzmy się więc teraz, jak zapisać historię w nowej aktualizacji Snapchata.

UWAGA: W tym przewodniku chodzi wyraźnie o zapisanie własnej historii Snap, a nie historii kogoś innego. Pamiętaj też, aby zapisywać opublikowane przez siebie historie Snapchata w ciągu 24 godzin od ich opublikowania, w przeciwnym razie znikną. W ten sposób będziesz mieć kopię zapasową swojej historii, którą będziesz mógł ponownie opublikować na innych platformach, takich jak WhatsApp.

Przed zapisaniem historii należy ustawić miejsce docelowe zapisu. Możesz także włączyć opcję automatycznego zapisywania, aby wszystkie Twoje historie były zapisywane automatycznie.

Jak automatycznie zapisywać historie na Snapchacie

 1. Otwórz aplikację Snapchat i stuknij ikonę swojej historii lub profilu w lewym górnym rogu.
 2. Stuknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu, aby otworzyć ustawienia.
 3. Przewiń w dół i na karcie Funkcje otwórz pozycję “Wspomnienia&#8221.
 4. Teraz otwórz sekcję “My Story Posts&#8221 i wybierz opcję Wspomnienia.


Alternatywny sposób – Na stronie profilu dotknij trzech kropek obok “My Story” w sekcji Stories. Następnie włącz przełącznik dla opcji “Autozapis do wspomnień”.

W ten sposób wszystkie Twoje snapy i historie zostaną automatycznie zapisane w Memories.

Jak zapisać historie ze Snapchata w aplikacji Wspomnienia i rolce aparatu

Zaleca się zapisywanie swoich historii i zdjęć w rolce aparatu. Dzięki temu będziesz mieć do nich dostęp w dowolnym momencie bezpośrednio z galerii telefonu. Aby to zrobić, otwórz Ustawienia Snapchata > Wspomnienia > Zapisz przycisk > i wybierz opcję “Wspomnienia & Rolka z aparatu”.Jak zapisywać historie na Snapchacie nowa aktualizacja

Istnieje wiele sposobów na zapisanie historii Snapchata, a my wymienimy je wszystkie poniżej. Możesz wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Metoda #1 (Wybór redakcji)

 1. W aplikacji Snapchat dotknij okrągłej ikony profilu w lewym górnym rogu.
 2. Stuknij 3 kropki wyświetlane obok My Story w sekcji Stories.
 3. Wybierz opcję “Zapisz historię”.
 4. Naciśnij Tak, aby kontynuować.

Uwaga: Ta metoda spowoduje zapisanie całej historii również w pamięci i rolce aparatu (jeśli została wybrana).

Sposób #2

Jeśli chcesz selektywnie zapisywać snapy ze swojej historii Snapchata, postępuj zgodnie z poniższą metodą.

 1. Przejdź do swojego profilu.
 2. Stuknij “Wyświetl wszystkie snapy” pod My Story.
 3. Wszystkie snapy zostaną wyświetlone.
 4. Naciśnij długo na wybranym zdjęciu i wybierz “Zapisz”.
 5. Wybrane zdjęcie zostanie zapisane.
Możesz przesuwać zdjęcia w poziomie, aby je przewijać lub dodać nowe zdjęcie.

Metoda nr 3

Jeśli jesteś w środku konkretnego zdjęcia lub historii, możesz je łatwo zapisać. Aby to zrobić, naciśnij długo na ekranie lub dotknij 3 kropek w prawym górnym rogu ekranu i naciśnij “Zapisz”. Pojawi się komunikat “Zapisywanie snapów..” i ewentualnie u góry znajduje się powiadomienie “Zapisane”.

Metoda #4

Gdy masz otwarte zdjęcie, po prostu przesuń palcem od dołu w górę, aby zobaczyć, kto oglądał Twoje zdjęcie. Następnie stuknij ikonę pobierania u dołu po lewej stronie, aby zapisać zdjęcie.

Zapisywanie historii przed lub bez publikowania jej na Snapchacie

Jeśli chcesz zapisać szkic swojej historii, aby udostępnić ją później (lub w innym miejscu), możesz zapisać ją bez publikowania. W tym celu stwórz historię tak, jak chcesz, i naciśnij “Zapisz” w lewym dolnym rogu.

Przejdź do sekcji Wspomnienia i ręcznie zapisz zdjęcie w rolce aparatu

Aby zobaczyć swoje wspomnienia ze Snapchata, przesuń palcem w górę, gdy jesteś na ekranie głównym aplikacji. Wszystkie swoje zdjęcia możesz zobaczyć tutaj. Dodatkowo możesz ręcznie zapisać zdjęcie w galerii, jeśli Snapchat nie zrobi tego automatycznie.

W tym celu naciśnij długo zdjęcie we Wspomnieniach, wybierz “Eksportuj zdjęcie&#8221 i stuknij “Rolka z aparatu”. Zapisane historie znajdują się w folderze Snapchat w galerii telefonu.

Mamy nadzieję, że ten wpis okazał się pomocny.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka