Jak zmienić ekran logowania na macOS Monterey

Domyślnie na ekranie logowania, ekranie blokady i pulpicie w systemie macOS Monterey pojawia się różowe i fioletowe tło. Najwyraźniej zarówno ekran logowania, jak i ekran blokady wyświetlają to samo tło, które ustawiono jako bieżącą tapetę pulpitu. Podobnie jak w przypadku Big Sur, macOS Monterey nie ma natywnej opcji ustawienia własnego tła dla ekranu logowania. Jest to uciążliwe ograniczenie, zwłaszcza dla użytkowników, którzy lubią dostosowywać ekran logowania do Maca za pomocą ulubionej tapety.

Ekran logowania kontra ekran blokady – Nie należy mylić ekranu logowania z ekranem blokady, bo oba są różne. Ekran logowania jest wyświetlany po uruchomieniu (rozruchu komputera Mac) lub wylogowaniu się z konta użytkownika, natomiast ekran blokady jest wyświetlany po zablokowaniu komputera Mac.

Nie możesz zmienić ekranu blokady w aplikacji Monterey na Macu, która ma taki sam obraz tła jak pulpit. Istnieje jednak obejście, którego można użyć, aby zmienić ekran logowania na macOS Monterey. Ta sztuczka wymaga użycia aplikacji innej firmy, ‘Głębiej przez oprogramowanie Titanium Software, aby zmienić obraz tła okna logowania. To zadanie można wykonać za pomocą kilku kliknięć i bez żadnych skomplikowanych czynności.

Teraz zobaczmy, jak zmienić tło ekranu logowania na komputerze Mac z systemem macOS Monterey 12.0 lub nowszy. Poniższe narzędzie obsługuje komputery Mac z procesorami Intela oraz krzemowe komputery Mac firmy Apple z kartą graficzną Układ M1.

Jak zmienić ekran startowy w systemie macOS Monterey

 1. Pobierz Deeper dla macOS Monterey i zainstaluj aplikację na komputerze Mac. zainstaluj deepera na Macu
 2. Otwórz aplikację Deeper i kliknij OK w oknie z ostrzeżeniem. głębsze ostrzeżenie aplikacji
 3. Przejdź do Preferencji systemowych > Bezpieczeństwo & Prywatność, a następnie kliknij przycisk ‘Prywatność‘ zakładka.
 4. Kliknij kłódkę na dole i wprowadź swoje hasło (lub użyj Touch ID), aby wprowadzić zmiany. Odblokowywanie preferencji bezpieczeństwa i prywatności na komputerze mac
 5. Przewiń i wybierz “Pełny dostęp do dysku” z paska bocznego po lewej stronie.
 6. Zaznacz pole wyboru obok opcji “Deeper”, aby nadać jej uprawnienia wymagane do działania. przyznawanie pełnego dostępu do dysku aplikacji na komputerze mac
 7. Kliknij “Zakończ & Otwórz ponownie” w wyświetlonym oknie dialogowym. kończenie i ponowne otwieranie aplikacji w systemie macos
 8. Otwórz aplikację Deeper i wprowadź hasło komputera Mac, aby uzyskać do niej dostęp. zezwalaj na uprawnienia administratora dla aplikacji na komputerze mac
 9. Gdy aplikacja się załaduje, przejdź do strony ‘Zaloguj się na stronie‘ zakładka. Jak zmienić ekran startowy na komputerze mac monterey
 10. W sekcji Logowanie kliknij opcję ‘Wybierz” i wybierz obraz, który chcesz ustawić jako ekran logowania. WSKAZÓWKA: Wybierz tapetę HD, aby uzyskać lepszy wygląd. jak zmienić ekran logowania na komputerze mac Monterey

To jest to. Deeper zastosuje niezbędne zmiany. Teraz uruchom ponownie komputer Mac, a powita Cię nowym tłem logowania.

UWAGA: Aby przywrócić domyślną tapetę logowania, wystarczy przejść do zakładki Głębiej > Logowanie i kliknąć ‘Przywróć&#8221.

Ograniczenia Powyższy proces działa tylko wtedy, gdy istnieje tylko jedno konto użytkownika (nie ma użytkowników gościnnych, użytkowników root ani innych użytkowników).

Aktualizacja (21 lutego): Jeśli FileVault jest włączony, obraz zastępczy nie pojawi się przy uruchamianiu systemu. Jednak otwarcie okna logowania z menu szybkiego przełączania użytkowników spowoduje wyświetlenie obrazu zastępczego.

Aby wyłączyć FileVault, przejdź do Preferencje systemowe > Zabezpieczenia & Prywatność, a następnie otwórz stronę ‘FileVault‘ zakładka.

WIĘCEJ WSKAZÓWEK:

 • Jak wyłączyć tryb uśpienia w systemach macOS Big Sur i Monterey
 • Automatyczne wyłączanie powiadomień podczas korzystania z funkcji Zoom na macOS Monterey
 • Jak zabezpieczyć hasłem plik PDF za pomocą Podglądu na macOS Monterey
 • Wsadowa konwersja plików HEIC do JPG za pomocą Szybkich działań na komputerze Mac
 • Skrót do włączania lub wyłączania trybu niskiego poboru mocy w systemie macOS Monterey
Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka