Przeglądarka animowanych GIF-ów dla Windows 7 i Vista

W przeciwieństwie do Windows XP, Windows 7 i Windows Vista nie obsługuje wyświetlania animowanych plików gif. Chociaż do otwierania gifów można użyć domyślnej przeglądarki zdjęć systemu Windows, ale pokazuje ona tylko nieruchomy obraz gifa, biorąc pod uwagę, że jest to obraz animowany. Można również ustawić przeglądarkę Internet Explorer jako domyślną przeglądarkę do oglądania animowanych gifów, ale wiele osób nie lubi jej używać, ponieważ jej otwarcie trwa długo i nie można oglądać jednocześnie wielu obrazów gif znajdujących się w tym samym folderze.

Na szczęście Siedem forów członek 'corgano’ stworzył mały, ale przydatny program, który pozwala na szybkie wyświetlanie nieanimowanych i animowanych plików GIF w Windows 7 i Vista. Gifview ma bardzo prosty interfejs i nie wymaga żadnej instalacji. Pozwala również na wyświetlanie wielu gifów z rzędu, Oznacza to, że możesz po prostu przechodzić między plikami za pomocą przycisków Poprzedni i Następny lub po prostu użyć klawisza wstecz i do przodu, aby przełączać się między plikami gif. Aplikacja ma jedną specjalną funkcję, którą jest możliwość zatrzymać animowanego gifa, dzięki czemu można uchwycić konkretną klatkę.

Przeglądarka GIF

Aby użyć animacji GIF, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy dowolny plik gif i otworzyć Właściwości. We właściwościach kliknij przycisk Zmień. W oknie „Otwórz za pomocą” wyszukaj gifview.Katalog exe i wybierz go jako domyślny program do otwierania za pomocą. Teraz kliknij Ok i jeszcze raz Ok.

Pobierz widok GIF

Dzięki Bogz na ten temat.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka