Jak zrobić kopię zapasową rozmów WhatsApp bez zdjęć na dysku Google Drive

Użytkownicy aplikacji WhatsApp, zwłaszcza w Indiach, otrzymują zazwyczaj wiele multimediów w postaci zdjęć i filmów od znajomych, rodziny i różnych grup WhatsApp. W większości przypadków te zdjęcia i filmy są przesyłane dalej z cytatami motywacyjnymi, wiadomościami na dzień dobry, memami, zabawnymi filmikami i nie tylko. Wszystkie te materiały multimedialne są bezużyteczne dla większości użytkowników, a zajmują sporo miejsca w telefonie. Co więcej, WhatsApp przechowuje wszystkie dane w pamięci wewnętrznej, co czyni go bardziej kłopotliwym.

Przechodząc do rzeczy, szukałem ostatnio sposobu na utworzenie kopii zapasowej tylko czatów WhatsApp na dysku Google Drive bez mediów. Niestety, WhatsApp nie oferuje opcji wykluczania zdjęć z kopii zapasowych, ale można wykluczyć wideo. Jest to kłopotliwe dla kogoś takiego jak ja, kto ciągle zmienia telefon na nowy z Androidem i nie chce tworzyć kopii zapasowych i przywracać mnóstwa zdjęć otrzymanych przez WhatsApp z biegiem czasu.

Aby rozwiązać ten problem, opracowałem proste obejście, dzięki któremu WhatsApp nie będzie uwzględniał zdjęć w kopii zapasowej na dysku Google Drive. Dowiedzmy się, jak!

Jak wykluczyć multimedia (zdjęcia) z kopii zapasowej WhatsApp na Google Drive

  1. Korzystając z aplikacji Eksplorator plików, przejdź do folderu WhatsApp w pamięci wewnętrznej.
  2. Zmień nazwę folderu “Media”folder na dowolną inną nazwę, np. Media 2. Alternatywnie można po prostu zmienić nazwę folderu “WhatsApp Images” w sekcji Media, aby wykluczyć zdjęcia, ale zachować wiadomości głosowe itp.
  3. Teraz otwórz aplikację WhatsApp i przejdź do Ustawień > Czaty > Kopia zapasowa czatów.
  4. Stuknij w Kopia zapasowa i upewnij się, że usunąłeś zaznaczenie opcji “Uwzględniaj filmy&#8221.

jak zrobić kopię zapasową czatu WhatsApp bez multimediów

Tworzenie kopii zapasowych wiadomości

jak przywrócić multimedia whatsapp bez kopii zapasowej

Przywracanie wiadomości

przywracanie kopii zapasowej WhatsApp z dysku google

Przywracanie czatów w aplikacji WhatsApp

Przywrócony czat

To wszystko! WhatsApp będzie teraz tworzyć kopię zapasową czatów WhatsApp tylko na dysku Google Drive. Kopia zapasowa będzie miała znacznie mniejszy rozmiar, ponieważ będą w niej zapisywane tylko wiadomości. Po utworzeniu kopii zapasowej możesz normalnie przywrócić wiadomości WhatsApp na nowy telefon za pośrednictwem usługi Google Drive.

Wyłączenie zdjęć z kopii zapasowej WhatsApp spowoduje szybsze tworzenie i przywracanie kopii zapasowej, oszczędność pasma internetowego, a co najważniejsze – nie będziesz już musiał zajmować się niechcianymi zdjęciami.

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka