Oto, jak powiększyć ikony aplikacji w systemie iPadOS 15 na iPadzie

Oprócz różnych nowych funkcji system iPadOS 15 wprowadza wiele opcji dostosowywania iPada do własnych potrzeb. iPadOS ma wreszcie Bibliotekę aplikacji (dostępną także z Docka), a teraz możesz dodawać widżety bezpośrednio na ekranie głównym. Ponadto iPadOS 15 umożliwia zmianę kolejności stron ekranu głównego, usuwanie stron ekranu głównego i ukrywanie poszczególnych stron aplikacji z ekranu głównego.

Zmiana rozmiaru ikon aplikacji na iPadzie (iPadOS 15)

W witrynie iPadOS 15 (Beta 5), użytkownicy mają także możliwość wyboru, czy chcą mieć większe ikony na swoim iPadzie. Choć opcja powiększania ikon aplikacji została po raz pierwszy dodana w systemie iPadOS 13. Tak czy inaczej, funkcja powiększania ikon na iPadzie działa nieco inaczej w iPadOS 15. Oto jak to działa.

Na iPadzie z systemem iPadOS 15 siatka aplikacji pozostaje nienaruszona i wyświetla tę samą liczbę aplikacji, a ikony aplikacji są powiększone. Podczas gdy w systemie iPadOS 14 lub wcześniejszym domyślna siatka 6×5 (mieści do 30 ikon aplikacji) zmienia się na siatkę 5×4 (mieści do 20 ikon), aby ikony na ekranie były większe.

Oznacza to, że nie musisz już zadowalać się mniejszą liczbą aplikacji na każdej stronie, jeśli wolisz zmienić rozmiar ikon w systemie iPadOS 15. Zmienione ikony wyglądają jednak na znacznie większe i nieestetyczne (na stronach bez widżetów ekranu głównego) z powodu bardzo małej przestrzeni między nimi.

Poniżej znajduje się porównanie obok siebie dla porównania.

domyślny rozmiar ikon aplikacji na ekranie głównym iPada

jak powiększyć ikony aplikacji w systemie iPadOS 15 na iPadzie

Ikony domyślne vs Duże ikony (iPadOS 15)

Niemniej jednak zobaczmy, jak zmienić rozmiar ikon na ekranie głównym iPada.

UWAGA: To powinno działać na wszystkich modelach iPada, w tym na iPadzie (5., 6., 7. i 8. generacji), iPadzie Pro, iPadzie Air i iPadzie mini, o ile mają one iPadOS 15 zainstalowano.

Jak sprawić, aby ikony aplikacji były większe w systemie iPadOS 15

1. Przejdź do Ustawień na iPadzie.
  2. Stuknij “Ekran główny & Dock” na pasku bocznym po lewej stronie.
  3. W sekcji Ekran główny włącz przełącznik obok pozycji “Używaj dużych ikon“. Jak sprawić, by ikony aplikacji były większe na iPadzie z systemem iPadOS 15
  4. Przeciągnij palcem w górę od dołu ekranu lub naciśnij przycisk Home, aby wrócić do ekranu głównego.

To jest to. Wszystkie ikony aplikacji na ekranie głównym oraz w Docku będą teraz wyświetlane w większym rozmiarze.

Aby powrócić do domyślnego widoku ikon ekranu głównego, wystarczy wyłączyć odpowiednie ustawienie.

Dla tych, którzy się zastanawiają, ta konkretna funkcja nie jest jeszcze dostępna w systemie iOS 15 na telefonie iPhone.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

• 4 sposoby włączenia trybu niskiego poboru mocy w systemie iPadOS 15 na iPadzie
  • Automatyczne wyłączanie powiadomień podczas oglądania wideo na iPadzie