Przeglądarka Microsoft Edge jest już dostępna dla systemów iOS i Android

Microsoft Edge, przeglądarka internetowa firmy Microsoft, została początkowo wydana wraz z systemem Windows 10, a następnie Windows 10 Mobile i Xbox One. Edge to zupełnie nowa, zbudowana od podstaw przeglądarka, która zdołała zastąpić wysłużonego i domyślnego Internet Explorera w systemie Windows. Firma Microsoft rozszerzyła dziś obsługę przeglądarki Edge na urządzenia mobilne, udostępniając ją dla systemów iOS i Android. Microsoft udostępnił wstępną wersję Edge dla systemów Android i iOS w październiku ubiegłego roku, a wersja finalna to już dostępny dla użytkowników końcowych.

Przeglądarka Microsoft Edge dla systemów iOS i Android

Microsoft Edge dla iOS i Androida to darmowa aplikacja z kilkoma nowymi funkcjami dodanymi w porównaniu z wersją preview. Jego celem jest zapewnienie użytkownikom systemu Windows 10 płynnego przeglądania Internetu na różnych urządzeniach poprzez synchronizację treści i danych w tle. Dzięki temu można wygodnie przełączać się między komputerem a telefonem komórkowym, aby później wznowić pracę. Mobilna wersja Edge’a oferuje podobne funkcje jak na Windows PC, takie jak Ulubione, Lista Czytelnia, Strona Nowej Karty, Widok Czytania i Hasła Roamingowe. Inne funkcje to między innymi Hub View, czytnik kodów QR, wyszukiwanie głosowe i tryb InPrivate.

Poza dodaniem haseł roamingowych w ostatnim wydaniu wprowadzono także ciemny motyw dla urządzeń mobilnych. Jak można się było spodziewać, domyślną wyszukiwarką jest Bing, ale użytkownicy mogą też przełączać się na Google i Yahoo. Zainteresowani mogą nawet ustawić Edge jako domyślną przeglądarkę bezpośrednio w ustawieniach aplikacji. Microsoft ma nadzieję, że w przyszłych aktualizacjach mobilnej wersji Edge’a pojawią się różne nowe funkcje i aktualizacje.

Microsoft Edge dla urządzeń mobilnych jest obecnie dostępny w ograniczonej liczbie krajów i języków. Aplikacja dla systemu iOS jest dostępna w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Francji i Wielkiej Brytanii, natomiast aplikacja dla systemu Android jest dostępna w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Chinach, Francji, Indiach i Wielkiej Brytanii. Microsoft planuje z czasem wprowadzić Edge na kolejne rynki i do kolejnych języków.

Pobierz i wypróbuj już teraz! – iOS | Android

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka