Przewodnik ręcznego instalowania Androida 4.2 Takju na Galaxy Nexusie bez Takju

Po udostępnieniu Nexusa 4 i Nexusa 10 Google rozpoczął wdrażanie systemu Android 4.2 Aktualizacja OTA Jelly Bean również dla Galaxy Nexus i Nexus 7. Android 4.2 jest obecnie dostępny tylko dla Takju wariant GSM/HSPA+ Galaxy Nexus i na szczęście Google udostępniło również system Android 4.2 obraz fabryczny dla Takju Galaxy Nexus. Najwyraźniej użytkownicy Galaxy Nexus niebędący użytkownikami Yakju nie otrzymają tej nowej aktualizacji w najbliższym czasie, ponieważ ich telefony są aktualizowane przez Samsunga, podczas gdy Yakju & Takju firmware są aktualizowane bezpośrednio przez Google. Jednak użytkownicy z odpowiednią wiedzą techniczną mogą łatwo przekonwertować swój nie-jakju (yakjuxw, yakjuux, yakjusc, yakjuzs, yakjudv, yakjukr i yakjujp) do Takju, aby otrzymywać w przyszłości aktualizacje OTA od Google.

Zainstaluj Yakju lub Takju? Takju, firmware dostarczany z wersją Galaxy Nexusa z Google Play Store (w USA), najwyraźniej otrzymuje aktualizacje szybciej niż wariant Yakju. Dlatego lepiej wybrać Takju niż Yakju.

UWAGA:

1. Ten proces wymaga, aby odblokować bootloader, który Całkowite wyczyszczenie urządzenia w tym /sdcard. Więc najpierw zrób kopię zapasową.
2. Nazwa Twojego urządzenia Galaxy Nexus powinna brzmieć maguro (Zobacz, jak to sprawdzić)
3. Ta procedura jest przeznaczona tylko dla Galaxy Nexus GSM/HSPA+.

Samouczek – Konwersja Jakjuxw (Non-Yakju/Yakju) Galaxy Nexus do Takju i aktualizacja do oficjalnego Androida 4.2

Krok 1 – To jest ważny krok. Musisz zainstalować i skonfigurować sterowniki ADB i Fastboot w systemie Windows. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem: Nowa metoda – instalacja sterowników ADB i Fastboot dla Galaxy Nexus w systemie Windows 7 & Windows 8.

Krok 2 – Wykonaj kopię zapasową zainstalowanych aplikacji (z danymi) i zawartości karty SD. Sprawdź nasz artykuł, [Jak wykonać kopię zapasową aplikacji Galaxy Nexus & Dane bez roota]. Wykonanie kopii zapasowej aplikacji jest opcjonalne, ale zaleca się ręczne wykonanie kopii zapasowej danych na karcie SD.

Krok 3Pobierz i rozpakuj wszystkie wymagane pliki.

Pobierz 4.2.1 (JOP40D) Oficjalny obraz fabryczny „Takju” (bezpośredni link)

– Wyodrębnij powyższe .spakuj plik na pulpit za pomocą programu archiwizującego, takiego jak WinRAR. Następnie zmień nazwę pliku i dodaj .rozszerzenie zip do niego. Wyodrębnij plik do folderu na pulpicie. Następnie otwórz folder i rozpakuj plik (image-takju-jop40c.zip) do tego samego folderu. Teraz powinieneś zobaczyć 6 plików z dopiskiem .rozszerzenie img, jak pokazano na poniższym obrazku:

14-11-2012 22-26-29

– Pobierz Fastboot & ADB – Rozpakuj plik zip, a następnie skopiuj i wklej wszystkie rozpakowane pliki do folderu, w którym znajdują się wszystkie 6 .obecne są pliki img, dzięki czemu wszystkie wymagane pliki są umieszczone w jednym katalogu. Odwołaj się do obrazu:

14-11-2012 22-31-26

Samouczek wideo dla kroku 3

Krok 4 – Kontynuuj odblokowywanie Bootloadera i flashowanie Androida 4.2

• Wyłączanie telefonu. Następnie uruchom urządzenie w trybie bootloadera/fastboota, przytrzymując jednocześnie klawisze zwiększania głośności i zmniejszania głośności oraz klawisz zasilania.
  • Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB.
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy na folder „takju-jop40c”, trzymając wciśnięty klawisz Shift i kliknij na „Otwórz okno poleceń tutaj”.

14-11-2012 22-40-04

• Otworzy się okno wiersza poleceń. Wpisz urządzeniami z funkcją fastboot aby potwierdzić, że urządzenie jest rozpoznawane w trybie fastboot.

Odblokuj Bootloader – Odblokowanie bootloadera spowoduje wymazanie wszystkich danych znajdujących się w urządzeniu, w tym karty SD. Upewnij się więc, że wykonałeś kopię zapasową swoich ważnych plików.

W CMD wprowadź polecenie fastboot oem unlock .Następnie pojawi się ekran z napisem „Odblokuj bootloader?’ pojawi się na telefonie. Wybierz „Tak”, aby odblokować (użyj klawiszy głośności do nawigacji i klawisza zasilania, aby dokonać wyboru).) Stan blokady powinien wskazywać Odblokowany.

unlock-bootloader_galaxy-nexus

Flashowanie Androida 4.2 Takju Ręcznie

Gdy urządzenie znajduje się w trybie fastboot, wprowadź wszystkie poniższe polecenia krok po kroku w podanej kolejności (użyj funkcji kopiuj-wklej w CMD, aby wprowadzić polecenie).

Uwaga: Upewnij się, że czekasz na komunikat „zakończono.”Powiadomienie w CMD przed wprowadzeniem następnego polecenia. System.img i userdata.Plik img trwa znacznie dłużej podczas flashowania.

fastboot flash bootloader bootloader-maguro-primelc03.img

fastboot reboot-bootloader

fastboot flash radio radio-maguro-i9250xxlh1.img

fastboot reboot-bootloader

fastboot flash system system.img

fastboot flash userdata userdata.img

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot wymazanie pamięci podręcznej

fastboot reboot

14-11-2012 13-34-42

To wszystko! Twoje urządzenie powinno teraz uruchomić się normalnie z nowym Androidem 4.2 aktualizacja i „Takju” firmware, który będzie oferować szybsze aktualizacje bezpośrednio z Google. ��

Zastrzeżenie: Wypróbuj tę instrukcję na własne ryzyko! Nie ponosimy odpowiedzialności w przypadku, gdy Twoje urządzenie zostanie zblokowane. Może to również spowodować utratę gwarancji.