Przywróć klasyczne menu Start z Windows 7 w Windows 8

W systemie Windows 8 zastosowano interfejs Modern UI (styl Metro) i nie ma możliwości włączenia menu Start, jak to miało miejsce w systemie Windows 7 & Vista. W wersji Developer Preview systemu Windows 8 istniała możliwość przywrócenia starego menu Start, ale niestety została ona usunięta z wersji Beta i Final systemu Windows 8. Do tej pory nie było sposobu na włączenie oryginalnego menu Start, ale w najnowszej wersji beta Start8 (przez Stardock) wprowadzono opcję “Styl klasyczny” menu startowego. Osoby, którym brakuje starego dobrego przycisku i menu Start, mogą je teraz odzyskać dzięki Start 8, bez konieczności ręcznego konfigurowania jakichkolwiek plików lub edytora rejestru.

Start8 to darmowy program, który przywraca menu “Start&#8221 w systemie Windows 8. Jest to niezbędna aplikacja dla użytkowników, którzy preferują podstawowe menu startowe podczas korzystania z trybu pulpitu w systemie Windows 8. Umożliwia także automatyczne logowanie bezpośrednio do pulpitu systemu Windows zamiast do interfejsu Metro. Jest to prawdopodobnie najlepszy zamiennik menu start w systemie Windows 8.

30-08-2012 20-44-53

30-08-2012 20-43-43

Funkcje:

• Dodaje menu w stylu klasycznym “Start&#8221 do paska zadań systemu Windows 8.
  • Zawiera wsparcie dla:
  • Wyświetlanie i uruchamianie zainstalowanych aplikacji (w tym Metro/Modern)
  • Menu Wszystkie programy, szybkie łącza do często używanych folderów (Dokumenty, Muzyka, Zdjęcia, Komputer i inne).
  • Dodaje przeszukiwalne opcje menu Start dla aplikacji pulpitu Windows, aplikacji Metro/Modern i dokumentów.
  • Dodaje przycisk “Start” do paska zadań systemu Windows 8.
  • Automatycznie ładuje się bezpośrednio na pulpit Windows po zalogowaniu (zamiast ekranu startowego).
  • Przypnij ulubione skróty bezpośrednio do menu Start, aby uzyskać łatwy dostęp.
  • Dodano obsługę “list przeskoków&#8221 i ostatnich dokumentów dla ostatnio używanych programów.
  • Szybki dostęp do opcji Uruchom… z menu startowego lub menu prawego przycisku myszy.
  • Szybki dostęp do “Wyłączania&#8221 i opcji zasilania poprzez menu start lub menu prawego przycisku myszy.
  • Opcjonalne wyłączanie hotspotów na pulpicie systemu Windows 8 za pomocą menu prawego przycisku myszy.
  • Wybór niestandardowego obrazu przycisku “Start&#8221.
  • Automatycznie dopasowuje kolor menu start do paska zadań.
  • Obsługa WindowFX 5.1 animacje menu startowego (obecnie w wersji beta)
  • Opcjonalny dostęp do ekranu startowego Metro/Modern w konfigurowalnym oknie bez opuszczania pulpitu Eksploratora. W nowym menu startowym dodano także skrót do przełączania się do nowego menu systemu Windows 8.
  • Dodaje kontrolę nad rozmiarem menu Start na pulpicie Eksploratora.
  • Opcje rozmiaru: mały, wysoki, szeroki, duży lub pełnoekranowy
  • Dodaje opcję dla klawisza WinKey, aby wyświetlić pełnoekranowy pulpit Metro.
  • Pobierz Start8 [Beta v0.90]