Robienie zrzutów ekranu na Galaxy Tab 2 7.0 z systemem Jelly Bean

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 Tablet P3100 otrzymał system Android 4.1.1 Aktualizacja OTA Jelly Bean w Indiach. Ci, którzy zaktualizowali swoje tablety do wersji Jelly Bean, zauważyli zapewne zupełnie nowy interfejs, który modyfikuje pasek klawiszy ekranowych na dole i dodaje pasek powiadomień na górze. Oprócz tego w systemie iOS 15 wprowadzono zmiany dotyczące przechwytywania ekranu aka brakuje przycisku migawki, który wcześniej był obecny obok 3 klawiszy nawigacyjnych w lewym dolnym rogu. Klawisz zrzutu ekranu był z pewnością pomocny, aby szybko robić zrzuty ekranu po prostu stukając jego ikonę.

Nie martw się, nadal możesz wykonywać zrzuty ekranu bez rootowania lub używania jakiejkolwiek aplikacji, ponieważ ta funkcja jest nadal dostępna. Galaxy Tab 2 z systemem Android 4.1.1 przyjęto domyślne zachowanie przechwytywania ekranu w systemie Jelly Bean, które wymaga kombinacji klawiszy (Power + Volume down) do robienia zrzutów ekranu, tak jak ma to miejsce w urządzeniach Nexus.

Screenshot_2013-01-15-18-19-28

Jak zrobić zrzut ekranu na Galaxy Tab 2 z 4.1.1, „naciśnij jednocześnie klawisz zasilania i zmniejszania głośności przez około 2 sekundy”. Zrzut ekranu zostanie następnie zapisany w domyślnej lokalizacji w Galerii. W przeciwieństwie do wcześniejszych rozwiązań, ten ręczny sposób może nie być najłatwiejszy, ale wkrótce się do niego przyzwyczaisz. ��

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka