Seria filmów demonstrujących funkcje Chromebooka

Firma Google zaprezentowała Chromebooki w drugim dniu konferencji Google 1/O 2011, które są niczym innym jak siecią. Chromebooki zostały specjalnie zaprojektowane i zoptymalizowane pod kątem pracy w sieci, bez BIOS-u czy głównego systemu operacyjnego, aby zapewnić szybszą, prostszą i bezpieczniejszą pracę. Od typowych notebooków odróżnia je to, że Chromebook działa na przeglądarce Chrome OS, która przechowuje wszystko w chmurze i uwalnia użytkowników od kłopotów związanych z instalacją oprogramowania lub rozwiązywaniem problemów z komputerem. Ponadto są automatycznie aktualizowane, aby zapewnić najlepsze wrażenia.

chromebooki

Wideo wprowadzające – Co to jest Chromebook?

Poniżej znajduje się kilka oficjalnych filmów prezentujących to niesamowite rozwiązanie echy programu Chromebook:

Błyskawiczna sieć –

Chromebooki uruchamiają się w 8 sekund i natychmiast wznawiają pracę.

Zawsze połączony –

Pozostań w kontakcie dzięki wbudowanym modułom Wi-Fi i 3G.

Wszędzie takie same wrażenia –

Twoje aplikacje, dokumenty i ustawienia są bezpiecznie przechowywane w chmurze. Nic nie stracisz, nawet jeśli zgubisz swój komputer.

Niesamowite aplikacje internetowe –

Chromebook obsługuje miliony aplikacji internetowych, odwiedź Chrome Web Store, aby wypróbować najnowsze aplikacje, lub po prostu wpisz adres URL.

Wiecznie świeży

Automatycznie aktualizuje wszystkie aplikacje bez irytujących monitów.

Wbudowane zabezpieczenia –

Wykorzystują one zasadę “obrony w głąb&#8221, aby zapewnić wiele warstw ochrony, w tym piaskownicę, szyfrowanie danych i sprawdzone uruchamianie.

Dostępność i ceny –

Chromebooki będą dostępne online od 15 czerwca w Stanach Zjednoczonych.S., U.K., Francja, Niemcy, Holandia, Włochy i Hiszpania. W najbliższych miesiącach pojawi się więcej krajów. Miesięczne subskrypcje zaczynają się od 28 USD/użytkownika dla firm i 20 USD/użytkownika dla szkół. Cena Chromebooka Samsunga wynosi 429 dolarów za model z Wi-Fi i 499 dolarów za model z wbudowaną obsługą 3G, natomiast cena Chromebooka Acer wynosi 349 dolarów.

Sprawdź więcej @ www.google.com/chromebook

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka