Skanowanie plików online za pomocą wielu silników antywirusowych

Oto 3 najlepsze programy wielosilnikowe Bezpłatne skanery antywirusowe i złośliwego oprogramowania online aby skanować poszczególne pliki znajdujące się na Twoim komputerze. W ten sposób można zweryfikować podejrzane pliki, np. te pobierane z Internetu, za pomocą kilku programów antywirusowych, przed ich uruchomieniem. Wszystko to można zrobić bez pobierania lub instalowania czegokolwiek na komputerze.

1) VirusTotal

VirusTotal

VirusTotal to usługa, która analizuje podejrzane pliki i ułatwia szybkie wykrywanie wirusów, robaków, trojanów i wszelkiego rodzaju złośliwego oprogramowania wykrywanego przez silniki antywirusowe.

  • Bezpłatna, niezależna usługa
  • Użycie wielu 39 silników antywirusowych
  • Automatyczne aktualizacje sygnatur wirusów w czasie rzeczywistym
  • Szczegółowe wyniki z każdego silnika antywirusowego
  • Globalne statystyki w czasie rzeczywistym
  • Obsługa wielu języków

Oferuje również poręczne narzędzie dla systemu Windows, Virus Total Uploader, które umożliwia bezpośrednie wysyłanie plików z systemu za pomocą menu kontekstowego eksploratora.

2) VirSCAN.org

virscan.org

VirSCAN.org to bezpłatna usługa skanowania online, która sprawdza przesyłane pliki pod kątem złośliwego oprogramowania, wykorzystując 36 silników antywirusowych. Po przesłaniu żądanych plików można zobaczyć wynik skanowania oraz to, jak niebezpieczne i szkodliwe/nieszkodliwe dla komputera są te pliki.

  • Można przesyłać dowolne pliki, ale obowiązuje limit 20Mb na plik.
  • Obsługuje dekompresję Rar/Zip, ale musi to być mniej niż 20 plików.
  • Skanowanie skompresowanych plików z hasłami ‘zainfekowanych’ lub ‘zawirusowanych.
  • Obsługa wielu języków.

3) NoVirusThanks

novirusthanks

NoVirusThanks.org to dość stara usługa, która pozwala użytkownikom skanować podejrzane pliki i pomagać im w zapobieganiu infekcjom wirusowym. Po przesłaniu pliku (maks. 20 MB) system przeanalizuje go za pomocą 24 silników antywirusowych i przedstawi wyniki analizy. Użytkownicy mogą również skanować URL strony internetowej lub zdalnego pliku za pomocą opcji „Skanuj adres internetowy”.

Uwaga – Powyższe usługi nie zastępują oprogramowania antywirusowego na twoim komputerze. Skanują pliki tylko na żądanie i nie są w stanie ochronić komputera przed wirusami lub złośliwym oprogramowaniem. Ich wyniki nie gwarantują również nieszkodliwości pliku.

Zobacz także: 10 najlepszych darmowych skanerów antywirusowych online

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka