Śledzenie backlinków do witryny lub bloga za pomocą kanałów RSS

Wszyscy wiecie, że jak ważne są linkbacks lub backlinks dla stron internetowych lub blogów. Pomagają one w zwiększeniu pozycji Twojego bloga Ranking stron Google a strona z dobrym page rank generuje zdrowy ruch w wyszukiwarkach.

Powiem Ci, jak możesz śledzić wszystkie linki zwrotne, które odsyłają do Twojej strony lub bloga poprzez utworzenie bazy danych kanał RSS lub alert Google dla nich.

Wykonaj poniższe kroki, aby utworzyć listę wszystkich linków zwrotnych:

1. Przejdź do http://blogsearch.google.com/

2. Typ link:sitename.com/ w pasku i kliknij Szukaj blogów.

3. Teraz zobaczysz listę witryn, które zawierają odnośniki do Twojej witryny. Zawiera łącza zarówno od tych, którzy odsyłają bezpośrednio, jak i tych, którzy używają wpisów trackback do linkowania Twojej zawartości.

4. Po lewej stronie znajduje się Subskrybuj nagłówek, który oferuje 3 opcje subskrypcji listy linków zwrotnych. Zawiera alerty Atom, RSS i blogowe.

Strona Atom i kanały RSS można łatwo zintegrować z każdym czytnikiem kanałów, klikając na nie. Alerty Google aka blog alerts wysyła aktualizacje najnowszych otrzymanych backlinków za pośrednictwem poczty elektronicznej w oparciu o preferowany wybór użytkownika.

Ta sztuczka pozwoli Ci natychmiast dowiedzieć się, kiedy jakaś witryna zamieści łącze do Twojego bloga lub witryny.

Alternatywne narzędzie – Backlink Checker