Steve Jobs – zmarł człowiek z Doliny Krzemowej, 1955-2011 [Jak reagują media]

To bardzo smutny dzień dla całego świata technologii. Sir Steve Jobs, w wieku 56 lat zmarł prezes i współzałożyciel firmy Apple. Steve był człowiekiem, który zmienił sposób, w jaki ludzie myślą o technologii i informatyce. Firma Apple Inc. Apple jest dziś najbardziej wartościową firmą na świecie, a to wszystko dzięki zaangażowaniu i wspaniałej pracy Steve’a, który uczynił z Apple tak wielką markę! Składamy hołd i wyrazy współczucia panu. Jobs i modlitwa „Niech Jego dusza spoczywa w pokoju”. Wiadomo, że przyczyną śmierci Steve’a Jobsa był rak trzustki, który sprawił, że od dłuższego czasu był bardzo słaby i chory.

Dzięki, Steve

Apple, Google i Amazon składają hołd Stevenowi Paulowi Jobsowi. Wystarczy sprawdzić ich stronę główną. Oto co powiedział Apple: (www.apple.com/stevejobs)

Apple straciło wizjonera i twórczego geniusza, a świat stracił niesamowitego człowieka
istota ludzka. Ci z nas, którzy mieli szczęście znać Steve’a i z nim pracować, stracili drogiego przyjaciela i inspirującego mentora. Steve pozostawia po sobie firmę, którą tylko on mógł zbudować, a jego duch na zawsze pozostanie fundamentem Apple.

steve-jobs_mac

steve-jobs_iphone

Zmarł założyciel i były dyrektor generalny firmy Apple, Steve Jobs. Poniżej znajdują się różne duże źródła medialne, w których można szczegółowo przeczytać o tej wiadomości.

Zmarł Steve Jobs, założyciel firmy Apple – CNN

Steve Jobs ‘wizjoner” Apple umiera w wieku 56 lat – BBC News

Steve Jobs, wizjoner firmy Apple, zmarł w wieku 56 lat – NYTimes

STEVE JOBS Z APPLE ZMARŁ W WIEKU 56 LAT – Bloomberg

Nie żyje Steve Jobs; współzałożyciel Apple miał 56 lat – The Washington Post

Steve Jobs nie żyje: Współzałożyciel Apple umiera w wieku 56 lat – The Huffington Post

Steven Paul Jobs, 1955-2011 – WSJ

Oświadczenie rodziny Steve’a Jobsa – Business Wire

Oficjalne oświadczenie:

Apple Media Advisory – Apple

Oświadczenie zarządu firmy Apple – Apple

Inne ciekawe artykuły:

Prezydent Obama o odejściu Steve’a Jobsa – Blog Białego Domu

Steve Jobs własnymi słowami – CNET News

Mój sąsiad, Steve Jobs – PaloAltoPatch

Oto świetne zestawienie przygotowane przez Neowin oświadczając „Jak świat reaguje na śmierć Steve’a Jobsa.” Sprawdź to, jeśli uwielbiasz Sir Jobsa i oddajesz mu hołd.

Niesamowite i rewolucyjne urządzenia, z których korzystamy, takie jak iPhone, iPod i iPad, wyposażone w niesamowite oprogramowanie i technologie, zostały stworzone przez Steve’a Jobsa i zespół Apple. Pamiętaj o legendzie i podziękuj mu za wszystko, co nam dał!

Image credit – [jmak.tumblr.com , Nytimes]

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka