Szybkie obejście problemu, aby zobaczyć Historie z Facebooka na iPadzie

Udostępnianie historii w sieciach społecznościowych, w tym na Facebooku i Instagramie, to nowa moda, zwłaszcza wśród młodzieży. Historie są pierwszą rzeczą, która pojawia się po otwarciu aplikacji Facebooka, ponieważ są wyświetlane na samej górze. Historie na Facebooku są zwykle wzbogacone o naklejki, muzykę i przyciągające wzrok efekty, aby szybko przykuć uwagę. Być może zauważyłeś, że w aplikacji Facebooka na iPada nie ma żadnych historii. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego historie z Facebooka nie wyświetlają się na iPadzie, nie jesteś sam.

Z jakiegoś dziwnego i nieznanego powodu Facebook nie włączył funkcji Stories do swojej aplikacji na iPada. Sekcji Stories nie znajdziesz również w Messengerze na iPada. Jeśli więc chcesz dodać historię lub obejrzeć historie innych użytkowników za pomocą Apple iPada, nie jest to możliwe. Na szczęście udało nam się znaleźć małe obejście, które pozwala zobaczyć historie z Facebooka, a także opublikować historię na iPadzie.

Jak wyświetlić Historie z Facebooka na iPadzie

1. Otwórz Safari i odwiedź stronę iphone.facebook.com.
  2. Teraz zaloguj się do Facebooka.
  3. Teraz możesz zobaczyć wszystkie historie w górnej części głównej karty.
  4. Przewiń poziomo i stuknij, aby wyświetlić wybraną historię.

facebook.com na tablecie ipad

oglądanie historii na Facebooku na ipadzie

przeglądanie historii na ipadzie

Podobnie jak w aplikacji Facebook dla iPhone’a i Androida, możesz nawigować po historiach różnych użytkowników, przesuwając palcem w lewo lub w prawo. Możesz też przejść do następnych lub poprzednich zdjęć w danej historii, stukając po prostu prawą lub lewą stronę ekranu. Fajne jest to, że historie automatycznie przechodzą do następnej.

Jedynym minusem tej sztuczki jest to, że musisz ręcznie zobaczyć historie, które zawierają ruchome obiekty, takie jak animowane naklejki, GIF-y, audio i wideo. Aby wyświetlić takie historie na iPadzie, trzeba za każdym razem stukać przycisk Odtwarzaj, co jest nieco irytujące.

Jak dodać historię na Facebooku z iPada

Oprócz przeglądania historii znajomych możesz także dodać historię na Facebooku, korzystając z iPada. Aby to zrobić,

1. Odwiedź iphone.facebook.com przez przeglądarkę Safari.
  2. Zaloguj się na swoje konto, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.
  3. Stuknij przycisk “Dodaj do historii&#8221, widoczny w skrajnym lewym rogu wiersza Stories.
  4. Wybierz opcję ‘Zrób zdjęcie&#8221 lub ‘Biblioteka zdjęć&#8221.
  5. Po wybraniu zdjęcia naciśnij przycisk Udostępnij.

dodawanie historii z Facebooka z ipada

Dodaj do opowieści

udostępnianie historii na ipadzie

Udostępniaj historię

ustawienia historii na facebooku

Ustawienia historii

zobacz archiwum historii na facebooku na ipadzie

Archiwum historii

Opcjonalnie można dostosować widoczność historii za pomocą Ustawień historii. Ustawienia widoku można zmienić także po opublikowaniu historii na Facebooku. W podobny sposób możesz przeglądać swoje archiwum historii i wyciszać historie określonego użytkownika z poziomu samego iPada.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny.