Teraz możesz udostępniać posty w serwisie Google+ bezpośrednio z witryny/strony

Google+ to świetna platforma do udostępniania interesujących treści, a jeśli prowadzisz witrynę lub bloga, możesz spodziewać się dużego ruchu z Google+ Google Plus poprzez udostępnianie przydatnych rzeczy. Google wreszcie dodało długo oczekiwaną funkcję, na którą czekała większość webmasterów. Użytkownicy lub odwiedzający mogą teraz bezpośrednio udostępniać linki do swojego profilu Google+ ze strony internetowej, na której dodano przycisk +1, podobnie jak w przypadku przycisków społecznościowych Facebooka i Twittera.

Udostępnianie treści na Google+ bezpośrednio z witryny lub bloga

Jeśli czytelnik znajdzie przydatny lub imponujący artykuł na danej stronie internetowej, będzie mógł go teraz udostępnić bezpośrednio w Google+ bez konieczności ręcznego kopiowania i wklejania linku do postu i udostępniania go. Aby udostępnić, Wystarczy kliknąć przycisk +1 na stronie internetowej, a stuknięcie opcji „Udostępnij na Google+” spowoduje wyświetlenie tytułu strony, opisu strony i połączonego z nią obrazka. Możesz dodać komentarz i udostępnić ten post tylko wybranym kręgom odbiorców.

Podgląd – Udostępnij w Google+

To naprawdę dobry ruch ze strony Google i z pewnością dobrodziejstwo dla webmasterów i blogerów, ponieważ czytelnicy mogą teraz udostępniać swoje prace na Google+, co będzie stanowić nowe, cenne źródło ruchu i ekspozycji.

Dodawanie przycisku udostępniania +1 do bloga lub strony – Nie ma specjalnego przycisku udostępniania, jest to ten sam stary przycisk, tylko skrypt został zmieniony na zapleczu. Jeśli masz już przycisk +1 dodany na swojej stronie, nie musisz nic robić. Możesz jednak rozważyć dodanie Snippets do swojej strony, jeśli przycisk +1 nie jest w stanie osiągnąć ich prawidłowo.

+Snippets
Przycisk +1 otwiera Twoją stronę na nowe, wartościowe źródło ruchu dzięki udostępnianiu w Google+. +Snippets pozwala Ci zaprezentować się z jak najlepszej strony, dostosowując dokładnie to, co pojawia się, gdy Twoje treści są udostępniane.

Wideo – Nowe funkcje Przycisku +1: Udostępnianie na Google+ i +Snippets

Uwaga: Zarówno udostępnianie z +1, jak i adnotacje inline zostaną w pełni wdrożone w ciągu najbliższych kilku dni. Aby przetestować te ulepszenia już teraz, dołącz do naszej Grupa Platform Preview.

Spróbuj kliknąć na przycisk +1 poniżej i sprawdź, czy możesz udostępnić ten post. ��

przez [Oficjalny blog Google]

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka