Tłumacz Google zyskuje obsługę trybu ciemnego na iPhone’ach i iPadach

Google w końcu dodał obsługę trybu ciemnego w najnowszej wersji 6.5.Wersja 0 Tłumacz dla systemu iOS. Jest to dość zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że główne aplikacje Google, takie jak Gmail i Mapy, nadal nie mają trybu ciemnego na iOS. Większość innych aplikacji Google, w tym Zdjęcia, Dysk, Dokumenty, Kalendarz i Asystent, również nie ma obsługi ciemnych motywów na iPhone’ach i iPadach. Z drugiej strony, Google Chrome jest najwyraźniej jedyną aplikacją zgodną z ogólnosystemowym trybem ciemnym w iOS 13.

Tłumacz google dodaje obsługę trybu ciemnego na iphone'ach i ipadach
Aktualizacja Tłumacza Google – wsparcie dla trybu ciemnego w wersji 6.5.0

Dodanie trybu ciemnego do Tłumaczenie Google Jest to mile widziane posunięcie, zwłaszcza że nie jest ono jeszcze dostępne w aplikacji Translate dla Androida. W najbliższej przyszłości możemy się spodziewać obsługi trybu ciemnego także w innych aplikacjach Google. Jeśli chodzi o tryb ciemny, pomaga on oszczędzać baterię i zmniejsza zmęczenie oczu w nocy. Użytkownicy, którzy często tłumaczą tekst lub dyktanda w innym języku, mogą uznać tę funkcję za bardzo pomocną.

jasny motyw w google translate

tryb ciemny w usłudze google translate na telefonie iphone

Google Translate na iPhone’a – Tryb światła vs Tryb ciemny

Włączanie trybu ciemnego w Tłumaczu Google w systemie iOS

Tłumacz Google korzysta z ogólnosystemowego ustawienia trybu ciemnego dostępnego w systemie iOS 13. Z tego powodu nie ma możliwości włączenia lub wyłączenia ciemnego motywu z poziomu aplikacji Translate.

Wymóg – Aby funkcja działała, urządzenie z systemem iOS musi mieć zainstalowany system iOS 13 oraz najnowszą wersję aplikacji Translate. [Zobacz: Jak aktualizować aplikacje w iOS 13]

Aby włączyć tryb ciemny w aplikacji Google Translate, wystarczy przełączyć się na “tryb ciemny&#8221 z menu Centrum sterowania a aplikacja automatycznie przełączy się w tryb ciemny. Podobnie wyłączenie trybu ciemnego w systemie iOS spowoduje, że Translate powróci do jasnego motywu.

jak włączyć tryb ciemny w systemie ios 13 za pomocą centrum sterowania
Centrum sterowania w systemie iOS 13