Twitter dodaje opcję ładowania / zapisywania zdjęć 4K na iPhonie

Twitter po cichu dodał możliwość oglądania i pobierania zdjęć w rozdzielczości 4K na telefonie iPhone. Wcześniej było to możliwe tylko na Twitterze w wersji internetowej, na Androidzie, iPadzie i komputerze Mac. W oficjalnej aplikacji jest teraz dostępna opcja “Wczytaj 4K&#8221, która oferuje tę funkcjonalność. Wygląda na to, że Twitter zaczął wprowadzać tę funkcję dla użytkowników iPhone’ów w połowie lutego. Tymczasem obrazy 4K są domyślnie ładowane na iPadzie bez interwencji użytkownika.

załaduj opcję 4k na twitterze dla iphone'a
Opcja ładowania 4K w usłudze Twitter na iPhone’a

Załaduj opcję 4K w Twitterze

Opcja ładowania zdjęć w 4K jest miłym dodatkiem i użytkownicy iPhone’a już ją pokochali. Jest to przydatne, gdy chcesz pobrać konkretną tapetę, infografikę lub obraz z tekstem w najlepszej jakości. Jak można się spodziewać, obraz w wersji 4K jest znacznie ostrzejszy i bardziej szczegółowy w porównaniu ze zwykłym obrazem.

Jest jednak pewien minus. W przeciwieństwie do Twitter dla Androida, Aplikacja na iPhone’a nie pokazuje automatycznie wersji 4K, nawet jeśli zdjęcie ją obsługuje. Domyślnie wyświetla on raczej standardowy obraz o stosunkowo niskiej rozdzielczości. Dlatego trzeba wyraźnie sprawdzić, czy dane zdjęcie jest dostępne w rozdzielczości 4K, a następnie załadować je w 4K. Po załadowaniu zdjęcia 4K można je zapisać w galerii iPhone’a.

Jak zapisać zdjęcie w 4K z Twittera na telefonie iPhone

  1. Upewnij się, że masz Zaktualizowana wersja serwisu Twitter zainstalowanej aplikacji.
  2. Przejdź do tweeta i otwórz zdjęcie tak, aby było wyświetlane na pełnym ekranie. wyświetlanie zdjęcia z twittera na pełnym ekranie
  3. “Naciśnij i przytrzymaj&#8221 zdjęcie, aby otworzyć menu udostępniania. Możesz też stuknąć trzy poziome kropki w prawym górnym rogu.
  4. Wybierz opcję “Ładowanie 4K” na karcie udostępniania w systemie iOS. pobieranie zdjęć w rozdzielczości 4k na telefonie iphone
  5. Zdjęcie zostanie teraz ponownie załadowane i załaduje się w rozdzielczości 4K (maksymalnie 4096 x 4096 pikseli).
  6. Aby zapisać zdjęcie, ponownie naciśnij i przytrzymaj zdjęcie, a następnie dotknij przycisku “Zapisz zdjęcie”. Następnie przejdź do aplikacji Zdjęcia > Albumy > Twitter, aby wyświetlić zapisane zdjęcie. zapisywanie zdjęcia 4K w galerii w serwisie twitter na telefonie iphone

UWAGA: Opcja Załaduj 4K pojawia się tylko w przypadku zdjęć przesyłanych w wysokiej rozdzielczości na Twitterze. Opcja ta nie będzie widoczna w arkuszu udostępniania, jeśli obraz źródłowy ma rozdzielczość 2K lub niższą.

Aby się zorientować, pobrałem zdjęcie i porównałem jego rozdzielczość i rozmiar w różnych wersjach. Jak widać poniżej, różnica w rozmiarze pliku zdjęcia standardowego i 4K jest dość duża.

  • Podgląd – 370px x 554px | 77KB
  • Standard – 1366px x 2048px | 508KB
  • 4K – 2731px x 4096px | 3MB

~ Aby wypróbować to rozwiązanie, warto pobrać zdjęcia w formacie ten tweet na iPhone’a w 4K.

Czy mogę przesyłać zdjęcia 4K na Twittera z iPhone’a / iPada??

Niestety, nie można przesyłać zdjęć w wysokiej rozdzielczości lub 4K z iPhone’a lub iPada za pomocą oficjalnej aplikacji Twittera. Próbowałem tego na iPhonie 11 i iPadzie z systemem iOS 13 i nie zadziałało. Zdjęcie zostanie przesłane, jednak Twitter ogranicza maksymalny wymiar do 2048 x 2048 pikseli w przypadku kwadratowego zdjęcia.

NOWOŚĆ: Jak przesyłać na Twittera zdjęcia w rozdzielczości 4K z iPhone’a?

Porównanie z Twitterem dla Androida

Wysokiej jakości zdjęcie z Twittera w systemie Android odpowiada zdjęciu w rozdzielczości 4K w systemie iOS

Porównałem także obraz pobrany w wysokiej jakości w systemie Android z obrazem 4K na telefonie iPhone. Ku naszemu zaskoczeniu oba obrazy miały dokładnie taką samą rozdzielczość. Zaletą aplikacji na Androida jest to, że domyślnie ładuje ona oryginalny obraz. Dzięki temu nie trzeba najpierw wczytywać zdjęcia w 4K.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka