Uczyń z Google Chrome domyślny czytnik plików PDF do wyświetlania plików PDF

Google Chrome w krótkim czasie stał się bardzo popularny i stanowi poważną konkurencję dla innych przeglądarek internetowych dzięki minimalistycznemu wyglądowi, szybszemu i bezpieczniejszemu przeglądaniu oraz wielu innowacyjnym funkcjom.

Chrome posiada funkcję wyświetlania PDF-y zintegrowane ze stronami internetowymi za pomocą wbudowanej wtyczki czytnika PDF. Niektórzy z Was mogą jednak nie wiedzieć, że Google Chrome oferuje także możliwość otwierania i wyświetlania dowolnych dokumentów PDF znajdujących się w katalogu lokalnym lub na komputerze. Nie musisz już korzystać z dedykowanych programów, takich jak Adobe PDF Reader, Foxit Reader itp. tylko w celu wyświetlenia plików PDF, ponieważ Chrome bardzo dobrze radzi sobie z tym zadaniem.

W Chrome można czytać dokumenty PDF bez rozpraszania uwagi, ponieważ nie ma dodatkowego paska bocznego ani paska menu, które dostosowywałyby PDF do własnych potrzeb. Dostępne są jednak opcje wyświetlania plików PDF w pełnym rozmiarze, powiększania i pomniejszania, zapisywania i drukowania plików PDF. Na szczęście panel opcji pojawia się dopiero po najechaniu kursorem w prawy dolny róg strony internetowej. Co więcej, pliki PDF zabezpieczone hasłem można przeglądać w przeglądarce Chrome. Po prostu wypróbuj! W takim przypadku warto ustawić Google Chrome jako domyślną przeglądarkę plików PDF do otwierania plików PDF.

Aby Chrome stał się domyślnym czytnikiem plików PDF, kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny plik PDF i wybierz ’Otwórz za pomocą’. Wybierz Google Chrome jako program domyślny i kliknij Ok. (Przejdź do katalogu C:\Users\Mayur\Data\Local\Google\Chrome\Aplikacja i wybierz Chrome.exe). Podana lokalizacja dotyczy systemu Windows 7, w systemie Windows XP katalog może się różnić.

Podpowiedź: Jeśli chcesz otworzyć określone pliki PDF w przeglądarce Chrome, przeciągnij plik na ikonę Google Chrome na pulpicie.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka