Usuń duplikaty kontaktów w systemie Android i zsynchronizuj kontakty z kontem Gmail [Jak to zrobić]

Organizowanie kontaktów w telefonie z systemem Android wydaje się łatwiejsze, ponieważ oferuje on wiele opcji, ale często dochodzi do bałaganu, jeśli nie robi się tego prawidłowo. Tak więc, oto nasz przewodnik po:

Jak sortować zduplikowane kontakty, importować kontakty do telefonu i synchronizować kontakty z telefonu z systemem Android z kontem Gmail?

Krok 1 – Tworzenie kopii zapasowej kontaktów i usuwanie całych kontaktów w telefonie z Androidem. Aby to zrobić, sprawdź nasz wpis „Jak usunąć wszystkie kontakty w telefonie z Androidem”.

Krok 2 – Przenieś kopię zapasową kontaktów (plik VCard) na swój komputer. Teraz otwórz konto Gmail i wybierz Kontakty. Kliknij menu rozwijane „Więcej działań”, wybierz Importuj, przeglądaj, aby wybrać określony plik vCard i zaimportuj go. (Możesz dodać zaimportowane kontakty do określonej grupy, aby oddzielić je od innych kontaktów).

>> Przyjmując grupę jakoZnajomi na przykład.

Następnie otwórz grupę (znajomych), do której zaimportowałeś kontakty. Przejdź do menu „Więcej czynności” i wybierz „Znajdź stronę & scalić duplikaty..„. Gmail będzie teraz automatycznie usuwał wszystkie zduplikowane wpisy z Twoich kontaktów.

Krok 3Synchronizowanie telefonu z systemem Android z kontem Gmail

Synchronizacja jest bardzo skuteczną i przydatną funkcją, ponieważ automatycznie synchronizuje kontakty z Gmailem, gdy edytujesz lub dodajesz nowy kontakt w telefonie. Piękno tej synchronizacji polega na tym, że jest to trwała kopia zapasowa i można z niej przywrócić kontakty, nawet jeśli zostaną przypadkowo usunięte z telefonu. Nie ma więc ryzyka utraty kontaktów!

Aby zsynchronizować kontakty Gmaila z systemem Android, przejdź do pozycji Ustawienia > Konta & zsynchronizuj i upewnij się, że opcje „Dane w tle” i „Autosynchronizacja” są włączone. Upewnij się też, że dla Twojego konta Gmail jest włączona synchronizacja, a opcja Synchronizuj kontakty jest włączona.

Następnie otwórz Kontakty telefonu > naciśnij przycisk menu i wybierz Opcje wyświetlania. W sekcji „Wybierz kontakty do wyświetlenia” dotknij swojego konta Gmail i zaznacz opcję Grupa znajomych.

    

Poczekaj chwilę, a kontakty z grupy Przyjaciele pojawią się w książce telefonicznej. Dostępna jest również przydatna opcja „Wyświetlaj tylko kontakty, które mają numery telefonów„. Wybierz ją, jeśli chcesz zachować porządek w swoich Kontaktach tylko z niezbędnymi numerami telefonów.

Mam nadzieję, że znalazłeś oba te rozwiązania Android przydatne posty. Nie zapomnij podzielić się tą informacją z przyjaciółmi na Twitterze i Facebooku. ��

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka